پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

کارکنان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اعتراضات سراسری کارمندان وزارت جهاد، برای چندمین بار متوالی به رد مصوبه فوق العاده خاص خود در لایحه بودجه ۱۴۰۱ معترض شدند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، کارکنان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که با وجود تجمع و تحصن چند روزه در محل کار خود اما هنوز هیچ مسئولی در جمع آن‌ها حاضر نشد، به رد مصوبه فوق العاده خاص خود در لایحه بودجه ۱۴۰۱ معترض هستند.

سید حمید موسوی‌اصل، نماینده کارکنان جهاد کشاورزی به خبرنگار ریواس جنوب گفت: مصوبه فوق العاده خاص در لایحه بودجه بی‌دلیل رد شده است و مجلس انقلابی داعیه‌دار عدالت، نباید آن را رد می‌کرد.

او گفته که کارمندان جهاد کشاورزی کمترین حقوق را در بین سایر وزارتخانه‌ها دریافت می‌کنند و فوق العاده می‌توانست وضعیت حقوق آن‌ها را ارتقا دهد.

آنها همچنین به ۱۰ درصد افزایش حقوق سال ۱۴۰۱کارکنان دولت در شرایطی که تورم منتهی به پایان سال به حدود ۴۲ درصد رسیده، معترض هستند.

به گزارش ریواس جنوب، حدود ۷۰ هزار کارمند جهاد کشاورزی کشور چشم به شورای نگهبان دوختند تا جلوی رد این ماده قانونی را در بودجه سال آتی بگیرند و وضعیت معیشتی آن‌ها بهتر شود.

وزارت جهاد کشاورزی در زمره سه وزارت عریض و طویل با وظایف گسترده و حساس به ویژه در موضوع تامین امنیت غذایی است و عدم توجه به خواسته‌های آنان می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را به پیکره بخش دولتی و خدمت به مردم وارد کند.

انتهای پیام/