پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در دیدار مشترک استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بر کلنگ زنی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان گچساران در سفر آتی هیات دولت و اختصاص منابع مالی ویژه برای توسعه شهرکها و نواحی صنعتی کهگیلویه وبویراحمد تاکید شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی این دیدار که در محل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران برگزار شد، دکتر احمدزاده صبح امروز سه شنبه ۱۶ اسفند در دیدار با علی رسولیان، ضمن معرفی مزیت ها و ظرفیت های استان، خواستار کمک های ویژه کشوری در جهت توسعه صنعتی استان شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مزیت های مناطق ویژه اقتصادی اظهار داشت : با توجه به موقعیت استراتژیک استان و نزدیکی به بنادر جنوبی خلیج فارس ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در استان از ارزش و اهمیت بالایی برخورداربوده است که در این زمینه اقدامات لازم به منظور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گچساران در عرصه ای به مساحت ۲۰۰۰ هکتار در حال انجام، که استعلامات مربوطه توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان صورت پذیرفته است .

دیدار استاندار با مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی

دکتر احمدزاده افزود: با مصوبه شورای برنامه ریزی استان، شرکت شهرکهای صنعتی استان بعنوان دستگاه مسئول معرفی، تشریفات و پیگیری های لازم از طریق سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی انجام که در سفر آتی ریاست محترم جمهور به استان کلنگ زنی آن صورت می پذیرد و عملیات اجرائی شروع خواهد شد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیت بی بدیل استان در منابع آبی افزود : استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت و پتانسیل مناسب سرمایه گذاریست خصوصا در تخصیص منابع آبی مناسب به حوزه صنعت می باشد از جمله سد در دست اقدام سقاوه که بخش عمده منابع آبی آن به حوزه صنعت اختصاص داده شده است .

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به ضرورت کمک به مناطق کمتر توسعه یافته در کشور گفت: با توجه زیرساختهای فراهم شده نیاز مبرم به اعطای منابع مالی و کمک های بلاعوض در راستای توسعه کمی و کیفی شهرکها و نواحی صنعتی تقاضا محور استان به منظور استقرار صنایع مختلف داریم که تحقق این مهم مستلزم توجه ویژه در اختصاص منابع ملی دارد .

رسولیان معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز با تشکر از استاندار کهگیلویه و بویراحمد و اهتمام ویژه ایشان در توسعه شهرکها و نواحی صنعتی استان، اعلام کرد : آماده هرگونه همکاری در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان گچساران و توسعه اراضی شهرک ها و نواحی صنعتی ، همچنین کمک به ایجاد زیرساخت مناسب و تامین اعتبار جهت تسهیل در امر سرمایه گذاری در استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد .