پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از کسب رتبه اول دانش آموزان استان در زمینه هوش مصنوعی در استانبول ترکیه خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از خبرگزاری فارس، حسنعلی عزت خواه با تبریک این موفقیت ارزشمند در سطح بین المللی گفت: ۲۴ تیم از سراسر دنیا در مسابقه معتبر بین المللی اختراع، نوآوری و استارت آپ تحت عنوان یک ایده یک دنیا (۱i1w) دراستانبول ترکیه آخرین اختراعات خود را در زمینه هوش مصنوعی ارائه دادند.

وی گفت: اختراع دانش آموزان استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در صنعت خودرو سازی است که با نظر هیئت داوران مدال طلا و جایزه ویژه ایننوپا (INNOPA) را در میان تیم های شرکت کننده کسب کرد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: اعضای تیم اعزامی استان شامل؛ مربی تیم اختراعات جمهوری اسلامی ایران دکتر احمدرضا افشاری، سرپرست دکتر محمد دارابی از دانشگاه صنعتی شریف و دانش آموزان، ماهان بیژن پور، آرتان آریانفر، رضا برازش از دبیرستان پسرانه توحیدی و آتنا شجاعی فر و پارسا سی سختی از دیگر مدارس بودند.

 محمد جمالی آرند با تبریک این افتخار بزرگ بین المللی به جامعه فرهنگی ودانش آموزی کشورگفت: در بیانه هیئت داوران در خصوص این اختراع آمده است : “این جایزه معتبر نشان از کار سخت، تعهد و خلاقیتی است که تیم شما از ایران نشان داده است. نوآوری شما نه تنها تأثیر عمیقی بر هیئت داوران گذاشته ، بلکه سهم مؤثری در زمینه هوش مصنوعی خواهد داشت.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در مسابقات هوش مصنوعی در استانبول ترکیه دانش آموزان کهگیلویه وبویراحمدی در دنیا شگفتی ساز شدند گفت: این موفقیت و افتخار بین المللی نشان از هوش و استعداد بالای دانش آموزان این استان است.

انتهای پیام/