پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شنیده‌های موثقی حاکی از آن است که شهرداری یاسوج و یک عضو شورای شهر توافق کردند تا معاونت‌ عمرانی شهردار را در ازای مخالفت با استیضاح یا سکوت و رای ممتنع، به این عضو شورای شهر یاسوج بدهند! این موضوع در حالیست که این عضو شورا با گروهی دیگر و برای موضوعی دیگر هم سوگندنامه امضا کرده است!

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، این روزها در محافل مختلف موضوع ابقا یا عزل شهردار یاسوج بیش از هر موضوع دیگری بر سر زبان هاست و تقریباً چشم مردم به تصمیم شورای اسلامی شهر دوخته شده تا معلوم شود آیا نستهن مقدم به کار خود ادامه خواهد داد یا که با تصمیمی دیگر از سوی شورا روبرو شده و فرد دیگری جایگزین او می‌شود.

جلسات شورای اسلامی شهر یاسوج در هفته های اخیر جلساتی پرتنش و پر التهاب بوده و با شکل گرفتن سه ضلع در شورا این التهاب روز به روز بیشتر می‌شود.

از یک سو موافقین ماندن شهردار و از سوی دیگر ۴ عضو مخالف نستهن مقدم و همچنین ضلع دیگری که هنوز معلوم نیست چه موضعی در قبال شهردار خواهد داشت.

 اما شنیده‌ها حاکی از آن است که برای ابقای شهردار یاسوج، پست معاونت عمرانی شهرداری به یکی از نزدیکان یک عضو شورا پیشنهاد داده شده که این عضو شورا موافقت خود را با عزل شهردار مسکوت بگذارد هر چند که این عضو شورا میثاق‌نامه‌‌ای را امضا کرده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که فرد پیشنهاد شده اکنون خود به نوعی عنوان شهردار انجام وظیفه می کند و همه‌کاره شهرداری یاسوج است؛ موضوعی که در صورت صحت این موضوع باید شاهد پیچیده‌تر شدن معادلات شورای اسلامی شهر یاسوج باشیم و در این صورت با تغییر معادلات قطعا همچنان اختلاف در شورای شهر یاسوج ادامه خواهد داشت که البته در مرداد ماه امسال با انتخابات درون شورایی و تغییر و تحولات در هیئت رئیسه قطعا شاهد معادلات دیگری خواهیم بود.

با این تفاسیر و در صورت صحت چنین موضوعاتی در شورا و شهرداری، می‌بایست فکری به حال این موضوع کرد تا پست‌های تخصصی شهرداری با آرای اعضای شورا در اختیار افراد خاص گذاشته نشود.

قطع به یقین یکی از دلایل انسداد در شهر یاسوج و مشکلات ریز و درشت امروزی که مردم شهر در کوچه و خیابان و در هر نقطه‌ای از شهر آن را فریاد می‌زنند به چنین رویکردهایی برمی‌گردد که در صورت صحت، برای یک شهر مرکز استان رویکردی فوق‌العاده خطرناک و مشکل‌آفرین است.

 انتهای پیام/