پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سید ناصر حسینی‌پور نماینده گچساران و باشت در نطق اخیر خود در مجلس گفت می‌خواهم درباره روضه اشتغال و بیکاری شهرم سخن بگویم اما سید ناصر روضه بیکاری جوانان شهرش را زمانی خواند که وقتی که باید برای پیگیری موثر مشکلات مردم صرف می کرد، به کارهای کوچک و کم اهمیت گذراند و دیگر وقتی ندارد که روضه خواندنش دردی از جوانان شهرش دوا کند.

ریواس جنوب/گروه سیاسی- اجتماعی

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی دو روز پس از پیش ثبت نام برای داوطلبی نمایندگی در گچساران و باشت تازه یادش آمد که حوزه انتخابیه اش مشکلات بی‌شماری از جمله در حوزه اشتغال دارد و در یک نطق تقریباً تبلیغاتی با حمل دو کارتن موز و البته حاوی درخواست های اشتغال، گفت که می‌خواهم روضه اشتغال جوانان شهری را بخوانم که روزانه ۵۷۶۰۰۰ بشکه نفت تولید می‌کند و ادامه داد اگر آقایان به ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه عمل می‌کردند امروز در شهری که برای کشور ثروت افزایی می‌کند اینقدر درخواست اشتغال جوانان لیسانس فوق لیسانس و دکترا نداشتیم،
در حالی که باید گفت اگر سید ناصر به وظایف نمایندگی اش عمل می‌کرد و وقت خود را صرف کارهایی کم اهمیت نمی‌کرد امروز شاهد این همه معضل و مشکل در گچساران و باشت نبودیم!
شواهد بر این مدعا بسیارند اما به ذکر دو مورد بسنده می‌شود؛

مطالبات سخیف از بانک مسکن و مقایسه با مطالبات تاجگردون/ ماجرای عزل معاون اداره کل برق/ بازنده بازی های کوچک آقای نماینده

بعد از پیگیری سید ناصر حسینی‌پور برای اعمال فشار بر مدیر مسئول پایگاه خبری ریواس جنوب از طریق شکایت در سازمان محل کار او یعنی بانک مسکن، پافشاری او برای برکناری معاون اداره کل برق استان هم اخیرا رسانه ای شد تا نشان دهد گویی این نماینده مجلس ید طولایی در انتقام جویی‌های شخصی دارد.
پس از کسب بحث برانگیز کرسی حوزه انتخابیه گچساران و باشت در مجلس توسط سید ناصر حسینی‌پور، درست بعد از یک دوره موفق نمایندگی در آن حوزه با حضور غلامرضا تاج گردون که توانسته بود خود را نه به عنوان یک چهره شهرستانی یا حتی استانی بلکه به عنوان یک چهره ملی در مجلس شورای اسلامی جا بزند، همگان می‌دانستند سید ناصر حسینی‌پور آن هم با آن نحوه ی کسب جایگاه خطیر وکالت مردم در آن حوزه انتخابیه با چالش‌های جدی مواجه خواهد شد اما کسی فکر نمی‌کرد در آن حوزه انتخابیه در این حد سطح نمایندگی مجلس پایین بیاید.
در ابتدا گمان می‌رفت سید ناصر با برندی که دارد و اتفاقاً آن برند هم به نوعی ملی محسوب می‌شد یعنی با اتکاء به عنوان مقدسِ «پایی که جا ماند»، می‌تواند حداقل در مسیر تاج گردون حرکت کند و با استفاده از این برند برای گچساران و باشت چانه زنی کند ولی برخلاف انتظارات هرگز این گونه نشد و البته معلوم شد چانه‌زنی‌های آقای نماینده برای موارد سخیف و کم اهمیت است.
بعد از ورود سید ناصر به مجلس، پایگاه خبری ریواس جنوب گزارشی منتشر کرد که اصلاً به مذاق آقای نماینده خوش نیامد. مدیر مسئول پایگاه خبری ریواس جنوب کارمند بانک مسکن و در آن دوره مسئول روابط عمومی بانک مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد بود. سید ناصر ابتدا از طریق رییس دفتر خود پیگیری کرد تا به نوعی اعمال فشار برای حذف گزارش نماید اما با عدم پذیرش از سوی مدیر مسئول این پایگاه خبری  شکایت خود را از طریق اداره کل بازرسی بانک دنبال می‌کند و در آن نامه که به امضای خود سید ناصر حسینی‌پور رسیده است موارد بسیار سخیفی مطرح می‌شود. شکایت وی به استان برای پیگیری ارجاع داده می‌شود و مع الأسف مدیر گچسارانی بانک(محمد اکبری) هم برای دلخوشی آقای نماینده، با ناتوانی عامدانه در تفکیک شرح وظایف یک پایگاه خبری و شرح وظایف یک کارمند سازمانی اقدامات تأسف باری انجام می‌دهد و بانک خوش نام و خدمتگزار مسکن را وارد حاشیه می کند.(در مجالی دیگر به شرح کامل این ماجرا پرداخته می شود)

به جرات می‌توان گفت تنها درخواست سید ناصر حسینی پور، نماینده گچساران و باشت و مطالبه او از بانک مسکن همین مورد بسیار سخیف بوده است و اگر مقایسه کنیم با دوره نمایندگی غلامرضا تاجگردون که درخواست هایش از بانک مسکن، اختصاص سهمیه بی‌نظیر بافت فرسوده در آن حوزه انتخابیه و شهر گچساران، تسریع در تکمیل پروژه‌های مسکن، پیگیری برای واریز سهم الشرکه های مردم و پیمانکاران با حذف بروکراسی اداری و موارد متعدد دیگر بوده است، تاسف بیشتر و بیشتر هم می‌شود.
گذشت تا اینکه اخیراً مورد دیگری از اقدامات کوچک سید ناصر و پیگیری‌های مصرانه او برای مسائل جزئی و بی‌تاثیر، رسانه ای شده است و آنگونه که پایگاه خبری کبنا نیوز گزارش داده این نماینده کوپن هایش را نزد وزیر نیرو خرج عزل معاون یک مدیر کل کرده است.

دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌ها امری نکوهیده است و در هیچ سطحی پذیرفتنی نیست اما حقیقتاً در سطح معاون یک مدیر کل پذیرفتنی که هیچ، دیگر قابل تحمل هم نیست.

بر اساس گزارش‌ رسانه‌ها، ماجرا از این قرار است که سید ناصر برای عزل سید یدالله شمس معاون مالی پشتیبانی اداره کل برق استان کهگیلویه و بویراحمد ظاهرا‌ً به این دلیل که نتوانست حضورش در همایش کوهگل تاج گردون را تحمل کند، با وزیر صحبت می‌کند و در اداره برق می‌نشیند و تا او را عزل نکرده‌اند از آنجا بیرون نمی‌رود در حالی که او باید در دفتر وزیر می نشست و تا موارد و مسائل و مشکلات و معضلات بی‌شمار گچساران و باشت حل نمی‌شد از آنجا بیرون نمی‌رفت!
درست این است که آقای نماینده در دفتر وزیر نفت بنشیند و بگوید تا ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه اجرا نشود از آنجا بیرون نمی‌رود نه از اینکه از وزرا بخواهد با یک کارمند توانمند برخورد کنند!
حالا بعد از رسانه‌ای شدن این موضوع که از سوی نماینده هم تکذیب نشده است، معلوم می‌شود وقت نماینده گچساران و باشت صرف کارهای کوچک می‌شده است تا بازنده این نگرش مردم گچساران و باشت باشند و اینجاست که تکرار آن ادعا جایز می‌شود که اگر آقای نماینده به جای این گونه اقدامات، مطالبه‌گری در سطوح بزرگ و اثرگذار می‌کرد الان شاهد سیل عظیم بیکاران دارای مدرک تحصیلی عالیه در گچساران نبودیم و نیاز نبود سید ناصر در یک شوی تبلیغاتی درخواست های اشتغال را در کارتن موز  بگذارد و با خود به مجلس ببرد.

به نظر می رسد این روضه خوانی قبل از اینکه روضه بیکاری جوانان شهر باشد روضه ناکارآمدی سید ناصر و غزل خداحافظی اش با بهارستان باشد.

پی نوشت؛ ریواس جنوب علی رغم این انتقاد که وارد می داند اما این مطالبه گری را با هر نیتی و در هر زمانی تحسین می کند و امیدوار است مسوولان کشوری حق جوانان گچسارانی را مطابق قانون درباره اشتغال رعایت کنند و اگر نماینده گچساران و باشت عملکردی درباره اشتغال جوانان یا هر پروژه زیرساختی در آن حوزه داشته باشد و ارائه کند آماده انتشار  آنهاست.»