پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد از اجرای یک هزار و ۵۰۱ پروژه عمرانی بزرگ و کوچک در بخش‌های مختلف این استان خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، جهانگیر شاهینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: هم‌اکنون یک هزار و ۵۰۱ پروژه عمرانی در قالب ۵۰۰ طرح در بخش‌های مختلف از جمله راهسازی، مدرسه سازی، آبرسانی، کشاورزی و …در استان کهگیلویه و بویراحمد در دست ساخت است.

وی عنوان کرد: سال گذشته یک هزار و ۳۹۱ پروژه با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که امسال تعداد پروژه‌های عمرانی به یک هزار و ۵۰۱ پروژه با دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده که نشان از افزایش ۱۲۰ درصدی اعتبارات دارد.

شاهینی با اشاره به اینکه برخی از پروژه‌های عمرانی در استان راکد بودند که با تعریف منابع اعتباری جدید در دولت سیزدهم عملیات اجرایی آن‌ها از سر گرفته شد، ابراز کرد: برخی از پروژه‌های در دست ساخت از منابع اعتباری غیر استانی از جمله مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت تغذیه می‌شوند.

بیشتر بخوانید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در هفته دولت امسال ۶۶۲ پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی شد که از این تعداد ۴۸۷ مورد افتتاحی بود که این نشان از حمایت دولت در تزریق اعتبارات داشته است.

شاهینی با اشاره به کلنگ‌زنی برخی پروژه‌های بزرگ اقتصادی از جمله مینی پالایشگاه کهگیلویه و پتروپالایشگاه گچساران با اعتباری افزون بر دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار، یادآور شد: در زمینه اولویت‌بندی پروژه‌ها بدون شک نیازها مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: برای رسیدن به توسعه باید اسناد و اهدافی را تنظیم کنیم که یک مورد پروژه‌ها بوده و برای رسیدن به اهداف باید اهمیت، اولویت و ضرورت یک پروژه مشخص شود.