پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آغاز عملیات رسمی کاشت درخت با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری

طی مراسمی در گچساران و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، امام جمعه گچساران و سایر مسولین استانی و شهرستانی عملیات کاشت نهال در شهرستان گچساران شروع شد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی استانداری، علی محمد روستا در این آیین ضمن برشمردن فواید و اهمیت درخت و درختکاری بر اهتمام جدی دولت و تکلیف دستگاهها مبنی بر کاشت یک میلیارد درخت طی چهار سال در کشور خبر داد و افزود که سهم استان ما طی چهار سال کاشت ۱۵ میلیون درخت در استان می باشد.

روستا همچنین بیان کرد که ۱۸۹۰۰۰۰ نهال گلدان گیری و آماده کشت در استان داریم که می طلبد دستگاهها و نهادهای دولتی و غیردولتی با توجه به تعیین سهم کاشتی که برایشان شده است تکلیف قانونی خود را انجام دهند.

روستا بیان کرد: که فرسایش خاک در کشور ما سه برابر متوسط جهانی و در ۵۰ سال گذشته؛ کشور ما با دو درجه افزایش دما و ۵۵ میلیمتر کاهش بارش مواجه شده ایم که ضرورت افزایش سرانه جنگل و درخت را از اهمیت بیشتری برخوردار می کند.

روستا بیان کرد که معاونت عمرانی بجد پیگیر کاشت نهال بوده و از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی خواستند که گزارش عملکرد دستگاهها را در این خصوص به صورت منظم و دوره ای اعلام کنند