پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معتمدی‌پور:
کاشت درخت، امنیت غذایی یک کشور را تضمین می‌کند/ استان به تعهدش عمل می‌کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اجرای موفق پویش مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور، گفت: این سیاست کلیدی از سوی مقام معظم رهبری علاوه بر مزایای پیدای آن، تضمین کننده امنیت غذایی است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، سید علی معتمدی‌پور در آیین سراسری کاشت یک‌میلیارد درخت در منطقه چاربیشه گچساران اظهار کرد: این طرح هوشمندانه از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد که می‌تواند آینده محیط زیست کشور و منطقه را بهبود جدی ببخشد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد سهم این استان از این طرح سراسری را ۱۵ میلیون درخت اعلام کرد و گفت: برنامه‌ریزی لازم برای تحقق این هدف انجام شده و در سال دوم این طرح با توسعه نهالستان‌های منابع طبیعی، شرایط خوبی برای کاشت درخت فراهم شده است.

وی افزود: فرسایش خاک در کشور ما و استان ما جدی است و اگر درخت نکاریم، معلوم نیست چه بر سر این خاک به عنوان یک سرمایه ارزشمند می‌آید.

معتمدی‌پور با اشاره به برخی مزایای کاشت درخت، تصریح کرد: حیات یک کشور به امنیت غذایی و امنیت غذایی به مقوله خاک گره خورده و اصلی‌ترین ضامن حفظ خاک، کاشت درخت است.

وی نابودی حدود نیمی از جنگل‌های کشور در چهار دهه اخیر را فاجعه‌بار خواند و گفت: سطح جنگل‌های کشور از ۱۹ میلیون هکتار به ۱۰ میلیون هکتار رسیده که باید سرانه جنگل را بالا ببریم تا هم آسیب‌های کاهش بارندگی را کمتر کنیم و هم شاهد حفظ خاک، فضای سبز، تولید اکسیژن و ده‌ها مزیت دیگر باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آیین سراسری کاشت یک میلیون درخت همزمان با سراسر کشور در شهرستان گچساران و با حضور معاون عمرانی استاندار برگزار شد و این مراسم همزمان در سایر شهرستان‌ها هم برگزار شده است.

معتمدی‌پور تصریح کرد: اجرای موفق این طرح، مستلزم پای کار آمدن همه ادارات و تشکل‌های مردمی است.

انتهای پیام/