پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

ریواس جنوب/

محمد بهرامی، نامزد انتخابات بویراحمد، با بیان اینکه نماینده باشد یا نباشد بسیاری از امورات روزمره فعلی انجام می‌شود، گفت: هنر نماینده این است که متفاوت از دیگران عمل کند و از حاکمیت امتیازاتی بگیرد که روی زندگی مردمش اثر بگذارد؛ نماینده باشد یا نباشد، کوچه‌ای آسفالت می‌شود ولی نماینده باید حق این مردم از نفت و گاز و هلدینگ‌هایی را بگیرد که گردش مالی یک ماه آنها برابر با کل بودجه استان ماست؛ بهرامی همچنین کل پیکره استان و بویراحمد را واحد خواند و گفت که همه ما به هم وصلیم و با خاک بویراحمد پایین بیگانه نیستم و جواب این همه محبت و لطف مردم را خواهم داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، محمد بهرامی که در زادگاه و پایگاه اصلی رأی نماینده فعلی بویراحمد با استقبال معنادار مردم مواجه شد، به مسائل مهمی اشاره کرد و در بخشی از صحبت‌هایش با اشاره به اثرات مخرب شعار بویراحمد واحد گفت که همین شعار و همین تفکر منشأ بسیاری از اختلافات و انشقاقات بوده چرا که تار و پود مردم ما در سراسر استان به هم تنیده است و به هیچ عنوان از هم جدا نیستند.
بهرامی گفت: شما ببینید اکنون در شهر یاسوج از همه طوایف حضور دارند بنابراین ما باید دنبال نماینده‌ای در تراز ملی و فراتر از قومیت‌ها باشیم‌.
بر اساس این گزارش محمد بهرامی امروز پنج‌شنبه (۵ بهمن ماه ۱۴۰۲) در جمع طرفداران خود در لوداب، ضمن تبریک ولادت حضرت‌امیرالمؤمنین و گرامی داشت روز پدر گفت: دو نکته درباره نامه معروف حضرت علی (ع) به مالک اشتر وجود دارد، امروز بعد از چهار قرن دانشمندان به اصول و ارزش‌های انسانی بزرگان دینی ما برگشته‌اند.
وی با اشاره به اهمیت ارزش‌های «اخلاق» و «عدالت» گفت: د در زمینه‌های مختلف اشتغال، توزیع اعتبارات و… آیا اخلاق و عدالت رعایت می‌شود؟ با همه پیشرفت‌های علمی بعد از چهارده قرن چرا اروپایی‌ها، آنگونه که سیدجمال الدین اسدآبادی از اصول دینی ما استفاده می‌کنند، اما ما غفلت کرده‌ایم.
وی در جمع طرفداران خود در لوداب گفت: این منطقه همیشه مرکز ثقل سیاسی و حماسه آفرینی بوده، و ان شاء الله باز هم شاهد حماسه تأثیرگذار دیگری باشیم. ما نسبت به این خاک و مردم بیگانه نیستیم، گذشتگان و نیاکان ما با هم وابستگی‌های نسبی و سببی داشتند. بر این اساس من نسبت به این خاک غریبه نیستم و نسبت به مشکلات این مردم، نیاز‌های مردم نیز آگاه هستم، نیاز هست کسانی که می‌خواهند مسئولیتی را برعهده بگیرند آشنایی کامل با مسائل داشته باشند تا بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ کنند.بهرامی خاطرنشان کرد: خجالت می‌کشیم قول دهیم، مردم می‌گویند بقیه هم قول دادند، خبری از عمل نیست، برق و آب و گاز نداریم، این‌ها زیرساخت‌های اولیه است، در توزیع اعتبارات استانی و منطقه‌ای باید عدالت برقرار باشد.

بهرامی ادامه داد: نماینده باید متفاوت‌تر از دیگران رفتار کند، اعتبارات کلان، بودجه‌ها و امتیاز‌های بزرگ و کلان برای مردم ایجاد شود، سهم ما از شرکت‌های بزرگ، هلدینگ‌های بزرگ کشور چقدر است؟ آیا سرمایه‌های بزرگ ملی حاضر شده‌اند در استان ما سرمایه‌گذاری کنند؟ آیا در مدیریت‌های آن‌ها ما سهمی داریم؟
چند سال پیش یکی از دوستان ما در فولاد مبارکه مسئولیتی داشت، از‌ایشان درباره اعتبارات سؤال کردم، گفت امسال ما موظف هستیم دو هزار میلیارد تومان در این منطقه هزینه کنیم، به غیر از اعتبارات و هزینه‌های کلان دیگر. آیا حق مردم نیست که یک شرکت بزرگ در منطقه ایجاد شود، و از حق آلایندگی، ارزش افزوده، رونق اقتصادی و اشتغال آن مردم بهره‌مند شوند؟

بهرامی تصریح کرد: نمایندگان ما باید دنبال طرح‌ها و تئوری‌های جدید و کلان باشند، در قیاس با اعتباراتی که به استان‌های دیگر تعلق می‌گیرد، ما هم باید به همان نسبت اعتبار بگیریم، باید به دنبال کار‌های کلان و پایدار باشیم.
وی گفت: خط انتقال گازی که در منطقه ما رد می‌شود و مشکلاتی را هم برای مردم منطقه ایجاد می‌کند، ۸۰ درصد خوراک پتروشیمی‌های کشور از همین گاز تأمین می‌شود، اما مردم ما که با معضلاتی بخاطر این خطوط انتقال گاز درگیر می‌شوند، نباید از مواهب خط انتقال گاز بهره‌مند باشند؟
بهرامی بیان کرد: نمایندگان باید در کمیسیون‌های مرتبط حضور داشته باشند، و برای مردم ما در زمینه‌های مختلف امتیازاتی بگیرند. مردم شرایطی را فراهم کنند که در طرح‌های ملی برای ملت بزرگ ایران، و مردم استان تأثیرگذار باشند، امروز حرف ما بویراحمد واحد نیست، با توجه به اینکه یاسوج مرکز استان است و طوایف بزرگی در این شهر حضور دارند، انتظار داریم نماینده‌ای در تراز ملی، برای ملت ایران انتخاب شود.
پتانسیل‌های استان و اثرگذاری آن در اقتصاد کشور بین یک تا ۵ است، ولی جایگاه ما در شاخص‌های مختلف توسعه‌ای آخر و ماقبل آخر است، آیا مردم می‌دانند که بالاترین نرخ بیکاری مربوط به این استان است، از انتخاب‌های سلیقه‌ای دست برداریم، یک انتخاب در تغییر ساختار‌های ما به سمت مثبت یا منفی می‌تواند اثرگذار باشد، ما‌امیدوار هستیم که مردم هر کسی را سر جای خود قرار دهند.
وی گفت: بر اساس مکان‌یابی و بعد دسترسی مردم، یکی از نیاز‌های منطقه لوداب، شهرستان شدن است، الان مردم برای بیشتر نیاز‌های خود مجبورند به یاسوج مراجعه کنند، با توجه به جاده‌های این منطقه، و تصادفات نیاز هست که برای مردم هر چه سریعتر و در اسرع وقت این نیاز برطرف شود.
بهرامی اظهار کرد: از همه طوایف مختلف از جمله بادلانی، سرکوهکی، سادات، میرزا‌ها، تامرادی‌ها، درویش‌ها و همه طوایف وابسته تشکر و تقدیر دارم. همه ما یکسان هستیم و فرقی بین ما نیست، تفاوت در منش و شخصیت و عملکرد و اثرگذاری است.
انتهای پیام/