پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

چرام امروز میزبان علی مژدهی کاندیدای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ بود؛ جایی که مژدهی پور از محرومیتش گفت، اهالی را دعوت به تفکر در این باره کرد که از خود بپرسند بانیان این محرومیت چه کسانی هستند، عزت کهگیلویه را به سخره گرفت و آن را شعاری بیش ندانست، ظرفیت های چرام را بی نظیر عنوان کرد و گفت بر خلاف دیگران نزدیکی آن را به دهدشت فرصت می داند، مشکلات آن منطقه زرخیز را بیان کرد و برای هر کدام هم برنامه ها و راهکارهایش را ارائه کرد.

به گزارش ریواس جنوب؛ علی مژدهی پور اولین نطق انتخاباتی اش را در چرام، برنامه محور پیش برد و سعی کرد اشراف خود را بر منطقه چرام مبتنی بر راهکار به رخ رقبا بکشد.

آنگونه که افتوخبر نوشته است مژدهی پور در جمع مردم چرام گفت:

لازم است تاسف عمیق خود را بابت عدم حضور برادر ارزشمند و بزرگوار خود جناب آقای سردار عدل هاشمی پور اعلام می‌نمایم و قطعا در صورت اعتماد شما علاوه بر استفاده از تجربیات تلاش خواهم کرد که پروژه های تعریف شده ایشان ادامه یابد.

علی مژدهی افزود :به رغم تلاش‌های صورت گرفته از ابتدای حاکمیت نظام جمهوری اسلامی و اقدامات انجام شده هنوز این شهرستان با حداقل‌های ضروری توسعه فاصله زیادی دارد.این محرومیت ناشی از فقدان منابع انسانی متخصص و منابع انسانی متخصص و طبیعی نیست ناشی از سوء مدیریت ها،تصمیمات نادرست،عدم وجود نگاه توسعه‌ای و فقدان نگاه علمی به مشکلات است.
وی خاطر نشان کرد :امروز آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق ،اعتیاد ،خودکشی و خشونت به سایر معضلات سابق اضافه شده است.جوانان ما که باید موتور محرک توسعه جامعه باشند با درد بیکاری مواجهند.
وی تصریح کرد :بیکاری و نبود ظرفیت اشتغال نه تنها باعث مهاجرت نخبگان و متخصصین شده بلکه کارگران را نیز مجبور به مهاجرت نموده است.در میان این مسائل و مشکلات اقتصادی پدیده نوظهور گوجه چینی زنان از مزارع شهرهای اطراف که اتفاقا از آب‌های جاری ما استفاده می‌کنند عرق شرم بر جبین هر انسانی جاری می‌کند‌.
وی خطاب به جمعیت و نماینده  پرسید :به نظر شما بانیان وضع موجود چه کسانی هستند؟؟ آیا اینچنین می‌خواستید عزت را به کهگیلویه بزرگ برگردانید؟!
محرومیت افتخار نیست ،عزت نیست ،ننگ است وی تاکید کرد :این وضعیت نیازمند هوایی تازه است.
وی عنوان کرد :چرام هماهنگونه که قدمت و سوابقش نشان می دهد منطقه‌ای زرخیز ،دارای آب فراوان ،خاک حاصلخیز و همچنین بهره‌مند از مواهب بسیار خدادادی و منابع انسانی توانمند است که می‌توان به شکل بهتری از این منابع استفاده کرد.
وی با تاکید بر ظرفیت‌های چرام گفت :با توجه به ظرفیت های موجود،چرام می تواند قطب کشاورزی و دامپروری باشد.
وی خاطر نشان کرد :چرام،تمامی معایب نزدیکی به دهدشت را دارد ولی هیچ یک از مزایای نزدیکی به دهدشت را ندارد
اجازه بدهید مثالی بزنم
سالها به دلیل این نزدیکی،چرام را از بیمارستان،خدمات شهری و مراکز دانشگاهی محروم نموده اند
چون تصور میشد که به دهدشت نزدیک است و نیازی به این زیرساخت ها ندارد،اما برعکس این دیدگاه،اعتقاد دارم،چرام نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی نظیر و فوق العاده است.
چرام دارای مزیت های فراوان نسبی در سطح ملی و منطقه ای است که فرصت بسیار خوبی برای منطقه،استان و کشور می باشد
وی عنوان کرد :چرام با داشتن عناصر اصلی توسعه شامل منابع انسانی،اراضی کشاورزی،آب فراوان،معادن و منابع طبیعی به دلیل فقدان سرمایه گذاری و بی توجهی مسئولان در ادوار مختلف،می توانست منطقه ای توسعه یافته و تامین کننده نیازهای همه جانبه در سطح استان باشد اما همچنان در محرومیت شدید به سر می برد.
مژدهی تصریح کرد: در همین راستا جمعی از متخصصین و معتمدین جهت برنامه ریزی در تمامی مناطق با در نظر گرفتن اسناد بالادستی تشکیل ،و با توجه به منابع موجود،برنامه ریزی لازم جهت دستیابی به توسعه را طراحی کرده ایم.
وی با اشاره به کم کاری گذشته تاکید کرد: این مشکلات می توانست با هزینه‌ای به مراتب کمتر از امروز حل شوند اما تکیه بر حل مسائل فردی ،قوم‌گرایی و خط‌کشی‌های

منطقه‌ای مانع جدی برای حل این مشکلات شد.
این کاندیدای مجلس با اشاره به اینکه مشکلات را گفتم باید راهکار نیز ارائه دهم ادامه داد:
_پیگیری رفع مشکل طرح موسوم به طرح ۴۸ هکتاری چرام
_پیگیری جهت تکمیل و به سرانجام رساندن پروژه فسفات چرام
پیگیری اتمام ساخت و تکمیل جاده‌های مواصلاتی باشت به چرام و همچنین گچساران به چرام،جاده چرام-چاسخار-گره‌ای ،چاسخار_ طسوج
_پیگیری جدی توسعه شهرک صنعتی بردیان و استقرار ایده‌های تولیدی و خدماتی و حمایت از سرمایه‌گذاری
-استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و بوم‌گردی
-ایجاد تیم‌های مشاوره‌ای از جوانان متخصص در هر ناحیه
-پیگیری به ثمر رساندن طرح آب‌رسانی به مزارع حومه غربی چرام
-تامین آب موردنیاز باغات شمس‌آباد
-توسعه دانشکده‌چرام
-ایجاد و ساخت یک سالن آمفی‌تئاتر
-جلوگیری از خام فروشی معادن و منابع این شهرستان با ایجاد صنایع تبدیلی
-حل مسائل مناطق محروم شهرستان از جمله روستای توگبری نماد محرومیت این شهرستان
-پیگیری حق آبه رودخانه تغار جهت استفاده از ظرفیت کشاورزی اطراف این رودخانه
-پیگیری تکمیل تنها بیمارستان چرام

-توجه به نیازهای جوانان ،بانوان توسعه فضاهای ورزشی تخصصی برای بانوان
این موارد بارها در انتخابات های مختلف تکرار شد اما تکراری ها نتوانستند یا نخواستند چرام به یک منطقه توسعه یافته تبدیل شود.
وی تصریح کرد :اینجانب با تکیه بر لطف خداوند و با اعتماد شما مردم خردمند ،با توجه به تجارت منطقه ای و ملی و ارتباط بسیار نزدیکی که با سران سه قوه و به ویژه شخص ریاست جمهور دارم و با استفاده از مشورت شما نخبگان و معتمدین محلی اطمینان میدهم که توانایی اخذ بودجه  و حل مشکلات موجود را خواهم داشت.
معاون اسبق وزیر دادگستری افزود :امیدوارم که رعایت قانون از سوی همگان زمینه انتخاب فردا اصلح فراهم آید.
مژدهی خطاب به هوادارانش گفت :پیروزی نزدیک است و هوایی تازه برای آبادانی این سرزمین وزیدن گرفته است.