پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

درخواست متفاوت بزرگواری از مردم/ تخصص هم‌لباسی من، راکد کردن پروژه‌هاست/ تا توانستید فرصت سوختید، من آمدم فرصت‌‌آفرینی کنم

سید علی‌محمد بزرگواری در اجتماع با شکوه و زیر بارانِ مردم دهدشت، گفت: رقیب هم‌لباسی من در سه دهه نفوذش در منطقه، تا توانست فرصت‌های توسعه را از مردم دیارم گرفته و تا توانست فرصت‌سوزی کرد اما حقیقتا نشان داده است که در راکد کردن و تعطیلی پروژه‌ها متخصص و بدون حریف است؛ بزرگواری با یک درخواست متفاوت از مردم، گفت که برای فرصت‌طلبی و راه‌های میان‌بر به نفع موکلینم و جبران فرصت‌سوزی‌های خائنانه آمده‌ام.

به گزارش ریواس جنوب از دهدشت، سید علی محمد بزرگواری عصر امروز زیر باران شدید و در اجتماع باشکوه مردم کهگیلویه اظهار کرد: پیروزی شما مردم که با این جمعیت در این آب و هوای نامساعد و در موجی که به راه افتاده، قطعی شده اما کار اصلی مانده و بنده به عنوان خادم شما انتظار دارم تا در ادامه راه با همین شور و انرژی و پویش‌های ریشه‌دار و اصیل مردمی بعد از پیروزی، من را حمایت کنید تا حقمان را از تولید ده درصدی آب کشور بگیریم، یک هکتار زمین بدون آب در کهگیلویه بزرگ نباشد و به پشتوانه شما مردم، دشت‌های حاصل‌خیز اما تشنه دیارمان را زیر آب ببریم تا از بقیه شهرستان‌ها برای گوجه‌چینی به کهگیلویه بزرگ بیایند.

بزرگواری در کمیسیون آب و کشاورزی مجلس چه کرده است؟

نامزد مطرح انتخابات کهگیلویه بزرگ گفت: برخی رقبای من می‌خواهند من را هم در بدبختی کهگیلویه سهیم کنند و می‌گویند بزرگواری هم نماینده بود، چه کرده است؟ هر چند مردم بهترین قاضی‌ها هستند و آگاهی جامعه چندبرابر شده است و عملکردها را می‌بینند اما خطاب به این افراد می‌گویم که بنده عضو کمیسیون آب و کشاورزی مجلس بودم و با افتخار می‌گویم هر قدم مهمی در حوزه آب این دیار برداشته شده در همین دوره بوده و کارهای بزرگی چون سد کوهبرد دهدشت، سد ایلی‌اباد بهمیی، تامین آب دشت آبلش لنده، تامین آب دشت شمس‌آباد چرام، تخصیص هزاران میلیون متر مکعب حقابه و ده‌ها پروژه دیگر به نتیجه رسید و صدها پروژه دیگر همچون سد بالیاب، سد آبریز و سد سرپری، آب‌رسانی به دهدشت غربی و … که عمدتا لقمه‌ای آماده با مجوز و تامین اعتبار و حتی پیشرفت فیزیکی خوب در حال اجرا بودند که بعد از ما در دوره برادر عزیزم سردار هاشمی، پیگیری شدند اما بعد از آن به طرز شرم‌آوری رها شدند.

در این چهار سال اهتمامی به تکمیل پروژه‌های زیرساختی کهگیلویه بزرگ نبود

وی با بیان اینکه اگر در ۳۲ سال مدیریت آقایان به اندازه هشت سال من کار می‌شد الان روضه فقر و بیکاری و اراضی تشنه را نمی‌گرفتیم، تصریح کرد: در حوزه راه‌ها نیز درصد پیشرفت فیزیکی مسیر پاتاوه به دهدشت، تونل پات، اتصال لنده به تشان و پل راهبردی تراب، اتصال چاروسا به جاده پاتاوه دهدشت و… را در دوره من با کل بعد از انقلاب و بعد از دوره نمایندگی‌ام، مقایسه کنید؛ بسیاری از پروژه‌های مهم راه و شهرسازی از صفر در دوره من شروع شدند و کار پیشرفت خوبی داشت اما اهتمامی برای به ثمر رساندن آنها در این چهار سال نبود.

وی گفت: در حوزه گازرسانی و در حوزه تقسیمات کشوری و پروژه‌هایی چون پتروشیمی و سیمان سپو و…. نیز عملکرد بنده مشخص است و امروز خطاب به این مردم می‌گویم در این دوره با توان و انرژی صدبرابر پروژه‌های نیمه‌تمامی که شروع کردم را در حوزه اب، کشاورزی، راه و جاده، گاز و برق، گردشگری و صنعت و همه و همه تمام می‌کنم و به بهترین شکل به اعتماد مردم و این احساسات پاک آنها پاسخ می‌دهم.

بزرگواری یادآور شد: عملکرد من در هشت سال روشن و آبرومند است اما عمق محرومیت‌ها بسیار بیشتر از این کارهاست و این سوال مطرح است که چرا در گذشته تا این حد به این مردم و این دیار ظلم شد؟

بزرگواری گفت: مردم و همه دلسوزان بدانند همان‌طوری که در دوران قدرت، نخواستم، در این چهار سال هم برای جیب دوختن و رانت خواستن نیامدم و هدفی مهمتر از تغییر وضعیت موجود و ریل زنگ‌زده کهگیلویه مظلوم ندارم و مردم این ماموریت مهم برای تغییر نگرش حاکم بر کهگیلویه بزرگ را به بنده سپردند و شما موج‌های پرشور و شعور مردم را می‌بینید و بدانید امروز بیش از هر زمانی صدای تغییر مردم رسا و شنیدنی است.

نامزد مطرح انتخابات کهگیلویه بزرگ ادامه داد: در زیر این باران شدید، مردم با این شکوه و جبروت آمدند تا بگویند خودمان و زمین‌هایمان در سرزمین آب‌ها و‌ چشمه‌ها، تشنه و بی‌آب هستند.

صحبت مهم بزرگواری در مورد عدل هاشمی

بزرگواری از سردار عدل هاشمی که نتوانست از فیلتر شورای نگهبان عبور کند، به نیکی یاد کرد و گفت: هواداران آقای هاشمی خیالشان راحت باشد که کهگیلویه بزرگ از ظرفیت و توان سردار هاشمی در دوره نمایندگی بنده به بهترین شکل استفاده خواهد کرد و اجازه نمی‌دهم که مردم از ظرفیت او محروم شوند چرا که هدف هر دوی ما خدمت و تغییر است و اگر کارهای عام‌المنفعه‌ای که در دوران بنده شروع شدند و در دوره هاشمی پیگیری شدند و در دوره بعد تعطیل شدند، به نتیجه برسند بسیاری از مشکلات حوزه انتخابیه حل خواهد شد.

وی افزود: فقط یک مثال خدمت شما مردم عرض می‌کنم؛ پروژه آب‌رسانی به اراضی ۵ هزار هکتاری سوق، چنگلوا، دهدشت، بوا و… با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی در این چهار سال راکد شد و حتی تجهیزات خریداری شده آن را بار کردند و به ناکجاآباد بردند و اگر این پروژه‌ها به نتیجه برسند، کمر بیکاری در این منطقه خواهد شکست.

بزرگواری هیچ نخبه‌ای را به هیچ بهانه‌ای از خدمت به مردم محروم نمی‌کند

وی گفت: اگر بزرگواری نماینده مردم شود، هیچ نخبه‌ای به بهانه‌ی اصلاح‌طلبی یا اصولگرایی، به بهانه ثلاث و بویراحمد، به بهانه گرمسیر و سردسیر و هیچ مرزبندی دیگری از خدمت کردن به مردم در سنگرهای مختلف محروم نخواهد شد چرا که این دیار زخم خورده و خسته، دیگر توان تازیانه دیگری ندارد.

سخنرانی بزرگواری در دهدشت
آقای هم‌لباسی من، مخالفت با سد کلات، روشن‌ترین خیانت شما به مردم بوده است

وی ادامه داد: آقای هم‌لباسی من، تعارفی ندارم چون می‌توانستی و نکردی و نخواستی پس خیانت کردی به این مردم که مهمترین آن عدم احداث سد کلات بود که اگر احداث می‌شد هیچ نیازی به پروژه‌های کوچک و هزینه‌های آنچنانی و زور زدن برای پتروشیمی و سیمان نبود هر چند همین‌ها را هم شروع کردیم و شما راکد کردید اما با سد کلات هزاران هکتار زمین این منطقه آبیاری می‌شد اما نشد و ظلم شد.

بزرگواری گفت: مردم ما از این خیانت‌ها باخبر شدند و می‌دانند چه فرصت‌هایی را رقیب ما از بین برد اما درد این مردم وقتی تازه می‌شود که این آقا به جای توبه و حلالیت از مردم، اطلاعات غلط می‌دهد و می‌گوید سد آبریز را جایگزین کلات کردیم، آقای محترم کجای سد آبریز در دوران مرحوم رفسنجانی بود؟ بچه‌های کوچک ما هم از این حرف‌ها خنده‌اشان می‌گیرد، کیست که نداند شما دو سد مارون و کوثر را با عینک خوزستانی و بندری زدید و با سد کلات مخالفت کردید.

شما سواد مجلس ندارید و روحت از آبریز خبر نداشت

بزرگواری گفت: آقایی که سواد مجلس نداری و اصلا روحت از سد آبریز خبر ندارد، سد آبریز در دوران بنده وارد ادبیات ما و پروژه‌های ما شد و حتی ۱۳۵ میلیون متر مکعب سهمیه گرفته شد و این یعنی کاری آماده که برایتان مهم نبود؛ سد آبریز ابتدا به نام مارون ۲ و بعد دنا و نهایتا آبریز نام گرفت و شما بی‌خبرید، می‌گویید سد کلات را نزدم که آبریز را بزنم؟

بزرگواری گفت: دیر نشده است و هر چه شما فرصت سوختید من فرصت‌‌آفرینی و فرصت‌طلبی می‌کنم و حتی اگر دوستان شما هم اجازه سدسازی ندهند به کمک مردم و آب منطقه‌ای با قدرت، همان سهمیه ۱۳۵ میلیون متر مکعبی که گرفته شد و آماده هست را به ۳۵ هزار هکتار از زمین‌های تشنه مردمم می‌رسانم.

انتهای پیام/