پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آیت الله سعادتیان و سید علی محمد بزرگواری دو تن از نامزدهای انتخابات مجلس دوازدهم در کهگیلویه بزرگ در بیانیه‌هایی جداگانه، اعتراضات تندی به روند برگزاری انتخابات اعلام کردند و نتیجه انتخابات را نپذیرفتند.

به گزارش ریواس جنوب؛ در پی برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم و اعلام نتیجه پیروزی سید محمد موحد در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ، آیت الله سعادتیان و سید علی محمد بزرگواری رقبای موحد بیانیه های تندی صادر کردند.

سعادتیان در ابتدای بیانیه‌اش صفت قهار و منتقم را برای خداوند به کار برد، سپس به جای واژه «انتخابات کهگیلویه»، «افتضاحات کهگیلویه» را به کار برد، از مهندسی انتخابات بر اساس اسناد و مدارک محکم سخن گفت و به صراحت تاکید کرد نتیجه را نمی‌پذیرد و به طور جدی خواهان رسیدگی نهادهای نظارتی شد.

در سوی دیگر، بزرگواری هم نتیجه انتخابات را نپذیرفته و بلافاصله گفته برای دفاع از حق مردم برای تغییر و نجات کهگیلویه تا پای جان می ایستد و گفته که با هیچ توجیح و بهانه‌ای اجازه تضییع حقوق مردمی که عاشقانه برای تغییر و عبور از وضع موجود به پای صندوق‌های رای آمدند را نخواهد داد.
متن بیانیه این دو نامزد مطرح انتخابات کهگیلویه بزرگ به این شرح است؛

بیانیه آیت الله سعادتیان:

«به نام خداوند قهار و منتقم
مردم شریف شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده
سلام علیکم

اکنون که در برهه ای حساس از تاریخ که مشکلات اقتصادی ناشی از تکرار چنگ اندازی اهریمن ناکارآمدی بر سرنوشت شما مردم مظلوم کهگیلویه بزرگ، بارقه‌های امید به آزادی از این اسارت تحمیلی، در چشم مردم می درخشید، ناکارآمدی و یکسو نگری برخی از فرمانداران بخصوص مرکز حوزه انتخابیه و چینش یک دست اعضای هیات های اجرایی و شعب أخذ رأی و تقلب گسترده و بی مهابای اعضای شعب، به کارگیری امکانات دولتی از سوی مسئولان ادارات خدمات رسان و هجوم داعش گونه پیمانکاران استان‌های همجوار در روز انتخابات به شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه و خریدِ بی پروای رأی به گونه‌ای که علی رغم برخوردِ نیروهای محترم امنیتی و انتظامی، به دلیل گستردگی لشکر مهاجم، عملاً اوضاع از کنترل خارج شده و با کمال بی شرمی به اقدامات کثیف و ضد انسانی خود حتی با ارعاب و استفاده از سلاح کمری ادامه و در حالی که تا ظهر روز انتخابات طرفِ به ظاهر پیروز، شکست را پذیرفته بود، اما در کمال ناباوری بار دیگر تراژدی غمناک ناکارآمدی، توسط مثلث زر و زور و تزویر تکرار شد!!!
از آنجا که اسناد و مدارک محکم دال بر مهندسی و مدیریتِ انتخابات موجود است و بهتر است به جای استفاده از واژه ی ” انتخابات ” ،کلمه‌ی افتضاحات را به کار برد، لذا در راستای احقاق حق شما مردم شریف اینجانب به عنوان یکی از کنشگران این عرصه، ضمن تشکر از کسانی که با احساس تکلیف رأی پاک به صندوق ها ریختند و حاضر نشدند بر سر شرف و سرنوشت آینده خود فرزندانشان معامله کنند، (اعم از مخالف و موافق)، نتیجه را نپذیرفته و به طور جدی خواهان رسیدگی توسط نهادهای محترم امنیتی و نظارتی بوده و همگان را دعوت می کنم به حفظ آرامش و پرهیز از هر گونه اقدام مخرب و ضد امنیتی که حاصلی جز ناامنی و سوءاستفاده دشمنان نظام نخواهد داشت!

مجدداً از همه ی شما مردم شریف شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده بخصوص عزیزانی که طی مدت کوتاهی که بنده به میدان آمدم، با خلوص نیت و بدون طمع به ذخارف دنیوی در کنارم بودند، تشکر و رهایی از چنگال دیو ناکارآمدی را برایتان آرزومندم».

با احترام

آیت اله سعادتیان

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده

۱۴۰۲/۱۲/۱۲

بیانیه سید علی محمد بزرگواری:

«بسم الله الرحمن الرحیم
مردم شریف و نجیب شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده

با سلام و احترام

از صمیم قلب و با تمام وجود از حضور آگاهانه و انتخاب شما در روز یازدهم اسفندماه قدردانی می‌کنم؛ حقیقتا شما مردم، برای تحقق اهداف مقدسی که جریان مردمی تغییر در کهگیلویه بزرگ آغاز کرده بود، سنگ تمام گذاشتید و حجت را بر همه ما به ویژه بنده به عنوان خادم شما، تمام کرده‌اید.

بدون شک، آرای پاک و خالصانه شما مردم برای آنانیکه دل در گرو تغییر و نجات کهگیلویه بزرگ داشتند و دارند، پیامی روشن داشته است اما متاسفانه بار دیگر بر سر راه اراده مردم، سنگ گذاشتند و مانع از تحقق اراده ملت بر سرنوشت خویش شدند.

در این مجال کوتاه، ضمن تاکید بر عهدی که با شما مردم بستم محضر یکایک مردم شهرستانهای کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی به ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران اعلام می‌دارم که برای دفاع از حقوق شما تا پای جان پیگیری و مقاومت می‌کنم و اعتراض جدی مردم را همراه با مستندات محکم و روشن از تخلفات گسترده در انتخابات را از طریق مراجع قانونی و حتی دفتر مقام معظم رهبری پیگیری و دنبال خواهم کرد و با هیچ توجیه و بهانه‌ای اجازه تضییع حقوق مردمی که عاشقانه برای تغییر و عبور از وضع موجود به پای صندوق های رأی آمدند، نخواهم داد.

رجا واثق دارم که افراد خداترس و باتقوایی در نهادهای نظارتی از جمله شورای نگهبان و نهادهای اطلاعاتی هستند که همراه با مردم اجازه دست‌درازی به آرای مردم را نمی‌دهند و به اعتراضات موجود رسیدگی خواهند کرد.

بنابراین از همه هواداران و عموم مردم انتظار دارم تا زمان اعلام رسمی رسیدگی به اعتراضات و تایید یا ابطال انتخابات صبور و برای احقاق حق خود امیدوار باشند».

خادم شما
سید علی محمد بزرگواری