پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟
آیا مواضع انتخاباتی استاندار و نماینده ولی‌فقیه در تضاد است؟

در حالی که نماینده رهبری جمهوری اسلامی ایران در کهگیلویه و بویراحمد به صراحت از وجود تخلف و‌ پول‌پاشی در انتخابات حرف زده، استاندار این استان تلویحا از سلامت انتخابات گفته است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، اگرچه استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز در شورای اداری بر دوری از فضای انتخابات تاکید کرد و از مدیرانش خواست با انگیزه پای کار بیایند و کاری نداشته باشند چه کسی برنده انتخابات مجلس شده است، اما برخی سایت‌ها این صحبت‌ها را به سلامت انتخابات ربط دادند و حرف‌های تلویحی استاندار را به گونه‌ای روایت کردند که گویا به صراحت از سلامت انتخابات دفاع کرده است.

همان‌گونه که قانون پیش‌بینی کرده است، تا وقتی شورای نگهبان صحت انتخابات را تایید نکند، نمی‌توان از سلامت آن به صراحت حرفی زد به ویژه در حوزه‌های انتخابیه‌ای که اعتراضات و مستندات قوی از وجود تخلفات مطرح است.

استاندار می‌داند که نباید تا قبل از تایید شورای نگهبان، خودش و فرماندارانش که مجری انتخابات بودند رای صادر کنند و کار خودشان را تایید کنند بلکه این شورای نگهبان است که باید بگوید، استاندار و فرمانداران و بخشداران، انتخابات این دوره را چه گونه برگزار کردند و ادعاهای مطرح شده مبنی بر تخلفات گسترده به ویژه در حوزه انتخابیه بزرگ، چقدر صحت دارد؟

اگر استاندار که خودش مجری انتخابات است، بگوید انتخابات را سالم برگزار کردم، باید گفت این قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم‌خروسی که بیرون زده و حتی نماینده ولی فقیه به صراحت گفته است که به چشم خودم پول‌پاشی در انتخابات را دیدم.

باید گفت، آیت‌الله سید نصیر حسینی، فردی محبوب و دارای جایگاه در میان مردم است و روزانه صدها نفر به دفتر او مراجعه می‌کنند و وقتی وی به عنوان نماینده ولی‌فقیه حرفی می‌زند، قطعا بی‌دلیل نیست چرا که فردی با این پیشینه برای آینده دیگران و خوشایند این و آن، آخرت خودش را خراب نمی‌کند و پیگیر حق و حقوق مردم خواهد بود؛ آیت‌الله حسینی قطعا از مواضعش عقب‌نشینی نمی‌کند.

آنچه در این شرایط اهمیت دارد، توجه به درخواست‌های مردم و نامزدهایی است که شک و شبهه دارند؛ اعتماد عمومی مردم به سلامت انتخابات باید برگردد و تقویت شود؛ موضوعی که در این هفته‌ها از زبان امامان جمعه استان به ویژه امام جمعه چرام، سوق و بهمئی نیز شنیده شد.