پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب/ نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری خطاب به مردم گفت که منتظر باشید و بگذارید ناظران شورای نگهبان نظر خود در مورد انتخابات را به دور از هیچ گونه فشار، ایجاد حساسیت و تحریکی بیان کنند.

آیت‌الله ملک‌حسینی: بگذارید ناظران شورای نگهبان بدون فشار نظرشان را در زمینه انتخابات اعلام کنند
نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری خطاب به مردم گفت: بگذارید ناظران شورای نگهبان نظر خود در مورد انتخابات را به دور از هیچ گونه فشار، ایجاد حساسیت و تحریکی بیان کنند.
به گزارش کبنا، آیت الله سیدشرف‌الدین ملک‌حسینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت مردم استان کهگیلویه و بویراحمد غیرت و حمیت خود را نسبت به انقلاب نشان دادند و رتبه اول مشارکت را کسب کردند.
وی با اشاره به اینکه کم‌برخوردارترین استان، پررنگ‌ترین و پرحضورترین استان در انتخابات بود باید مورد فکر و تامل قرار بگیرد، عنوان کرد: انتخابات نشان داد، می‌شود از ظرفیت‌های مختلف جامعه و اجتماع برای صیانت از انقلاب و نظام استفاده کرد.
ملک‌حسینی با بیان اینکه‌امیدواریم مسئولان بتوانند با تحلیل این اندک (برخورداری) و فراوانی (حضور) برای استان برنامه‌ریزی کنند، ابراز کرد: رأی انتخابات خبرگان رأی به روحانیت و سابقه سیادت و خدمت بود.
وی خاطرنشان کرد: این هم باید برای مسئولان معنادار باشد چون این رأی به «شرف‌الدین ملک‌حسینی» نبود بلکه رأی به روحانیت منطقه بود. رأی به خدمت عالمان پیشین منطقه بود. اینجانب میراثدار رأی بودم و این رأی به من نبود، ارث به دست آمده از گذشته بود، مسئولان باید در این زمینه تأمل کنند؛ چرا که خدمت‌های گذشته در آینده گم نمی‌شود.
آیت الله ملک حسینی افزود: ما باید قدرشناس این مردم باشیم، این رأی مردم، رای غیرت و فهم بود و شایسته تقدیر است و باید از همه مردم سپاسگزاری کرد.
وی ادامه داد: هیجان موجود در روز انتخابات نتیجه چند ماه تلاش کاندیداهایی بود که ثبت‌نام کردند و به عرصه رفته و خود و گاهی اوقات اشکالات را معرفی کردند و توانایی و ظرفیت و برنامه‌های خود را گفتند.
ملک حسینی تصریح کرد: گرچه این‌ها در کنار برخی از روحیه‌های قومی و ایلی قرار گرفت اما آن‌ها مقدمه‌ای بود که کاندیداها خود، خدمت، ظرفیت، سبک و توانایی خودشان را معرفی کنند. اما هیچ‌کدامشان بر قومیت و ایل و طایفه متمرکز نبودند و باید از همه آن‌ها تشکر کرد که توانستند با ایجاد هیجان اجتماعی مردم را به صحنه بیاورند.
وی گفت: استان در عین اینکه نسبت به انقلاب رشد دارد اما هنوز هم به نسبت استان‌های دیگر در میان کمتر برخوردارها قرار می‌گیرد.
ملک حسینی یادآور شد: استان ما پس از انقلاب از عمق و شکاف محرومیت به سطح رسیده و لازم است که با تلاش‌های مسئولان بخشی از این محرومیت از بین برود.
وی عنوان کرد: از مسئولان خواهش می‌کنم که طوری سخن بگویند و حرکت کنند که التهابات اجتماعی کاهش پیدا کند و از رسانه‌ها می‌خواهم به گونه‌ای تیتر بزنند که خدای نکرده هیچ اتفاقی تلخی، بعد از آن شیرینی نیفتد.
آیت الله ملک حسینی تصریح‌کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان گفتند مسئولان کام شیرین مردم را با تندگویی‌ها، بداخلاقی‌ها، ستیزه‌جویی‌ها تلخ نکنند.
وی تصریح کرد: گزارش‌های دروغ از رد و تأییدها در رسانه‌ها داده نشود، خدای ناکرده اگر هیجانی ایجاد شد و خونی از دماغ کسی ریخته شد چه کسی می‌خواهد جواب بدهد؟
ملک حسینی اظهار داشت: بگذارند تا ناظران نهایی شورای نگهبان در نهایت آرامش بر خبرگان و سه حوزه انتخابیه مجلس نظارت کنند، نظر خود را به دور از هیچ گونه فشار، ایجاد حساسیت و تحریکی بیان کنند.
نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری گفت: به کسانی که گاهی قلم، تیتر و یا توئیت‌هایی می‌زنند نصیحت می‌کنم دیگران را تحقیر نکنند، مؤدبانه سخن بگویند و تیتر و توئیت‌های حساسیت‌آفرین نزنند.
ملک حسینی افزود: بین تیترها و توئیت‌هایی که در سویی توهین به انسانهاست، فرقی نیست. احترام متقابل، جامعه را می‌سازد، توهین متقابل موجب فروپاشی نظام اخلاقی جامعه می‌شود.
وی بیان کرد: ‌امیدوارم روزی استانمان در پرتو افکار و اندیشه نخبگان خود بتواند به اهداف متعالی دینی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی برسد