پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار در جمع روابط عمومی‌ها چه گفت؟
از حاشیه‌‌های جالب تا حکم اینستاگرامی احمدزاده/ دستور جدید استاندار به مدیران روابط‌عمومی

ریواس جنوب/ نشست روز روابط عمومی در کهگیلویه و بویراحمد نکات و‌ حاشیه‌های جالبی داشت و صحبت‌های استاندار نیز از چند زاویه قابل تأمل بودند.

ریواس جنوب/ ماجرای حکم حکومتی استاندار، پچ‌پچ‌های مدیران روابط عمومی و واکنش استاندار، درخواست عجیب خانواده‌ای با هفت فرزند بیکار از شخص اول استان، توصیف خاص استاندار از علی‌محمد دانشی، ماجرای یک دروغ بزرگ و ورود رییس قوه قضاییه به تغییر یک استاندار و چند نکته که بر همایش روز روابط عمومی سایه انداخته بودند، بخشی از حواشی نشست روز روابط عمومی در کهگیلویه و بویراحمد بودند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سید علی احمدزاده در جمع مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اداری در کهگیلویه و بویراحمد با اذعان به ضعف تیم مدیریتی خود در بیان دستاوردها و خدمات به مردم، اظهار کرد: برادران و خواهران مسئول در روابط عمومی‌ها، واقعیت این است که کارهای دولت گفته نمی‌شود و شما هم سخنگو و زبان گویای دولتید، کار را جدی‌تر بگیرید، بی‌تفاوت نباشید، سایت‌ها و پرتال‌های ادارات را راه‌اندازی کنید و در گام نخست برای کارکنان خود و در گام دوم برای مردم بگویید که دولت چکار کرده است و در ماموریت سوم نیز واقعیت‌های را بگویید تا افرادی که دولت را تضعیف می‌کنند، نتوانند یکه‌تازی کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: به عنوان مثال، فردی ذی‌نفوذ در شهرستان کهگیلویه که اتفاقا همسو با دولت هم نیست، گفته فلانی، حقیقتا من نمی‌دانستم شما این همه کار کردید، اما حالا که می‌بینم، چرا این‌ها را به مردم نمی‌گویید؟ در بویراحمد هم همین است در گچساران و باشت هم همین است.

روابط عمومی‌ها جواب هتاکان و شایعات را ندهند اما واقعیات را به مردم بگویند

احمدزاده ادامه داد: هجمه‌ها علیه ما زیاد است، اما انتظار من این نیست که جو را متشنج کنید و جواب این و آن را بدهید، خود من این همه حرف می‌زنند من جواب نمی‌دهم شما هم مستقیم جواب کسی را ندهید اما واقعیت‌ها را بگویید چون اگر دروغی گفته شود و پاسخ داده نشود فکر می‌کنند، آن حرف درست است.

وی با بیان اینکه در استان ما دروغ و شایعه زیاد است، تصریح کرد: مخالفین دولت هر کدام پیجی در اینستاگرام زدند و به راحتی دروغ می‌گویند از آمار بیکاری تا رفتن استاندار و… اگر شما واقعیات را نگویید، کی باید بگوید؟ روابط عمومی جای آدم‌های بیکار و بی‌انگیزه نیست و خلاق‌ترین کارمند یک اداره باید مدیر روابط عمومی آنجا باشد.

حکم حکومتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مورد اینستاگرام

مقام ارشد دولت با بیان اینکه مدیر روابط عمومی نباید فقط به یک کانال داخلی برای همکاران خود بسنده کند و لازم است فعالیت‌های چندرسانه‌ای و همه‌گیر داشته باشید، گفت: در اینستاگرام فعال باشید، استقبال مردم آنجا زیاد است و هجمه‌ها در اینستاگرام بسیار زیاد است، شما کارتان را بلد هستید از زبان من چیزی نگویید اما مدیران روابط عمومی راهکار لازم را پیدا کنند و در اینستاگرام به مردم اطلاع‌رسانی کنید و نگذارید خدمات دولت را زیر سوال ببرند؛ پیج‌هایی هست که سرتا پا دروغ است اما جواب کسی را ندهید فقط واقعیات را بگویید و شما هم فعال باشید.

حاشیه نگاری مریم بنام از شورای روابط عمومی های کهگیلویه و بویراحمد

وی با خطاب قرار دادن مدیرکل روابط عمومی استانداری، تاکید کرد: هر مدیر روابط عمومی که از حمایت‌ها و شرایط کار در اداره خود ناراضی است به ما گزارش کنید، قطعا من به مدیرکلی که به روابط عمومی توجه نکند، تذکر می‌دهم و برخورد می‌کنم؛ مگر می‌شود از روابط عمومی کار بخواهیم اما امکانات لازم را به او ندهیم؟ حمایتش نکنیم؟ روابط عمومی که تجهیزات الکترونیکی مورد نیاز کارش را ندارد که روابط عمومی نیست، مدیران‌کل باید این مجموعه را از هر نظر تقویت کنند.

حاشیه‌نگاری کریم بنام از نشست روز روابط‌عمومی در کهگیلویه و بویراحمد

مظلومیت روابط عمومی و روزش را از همان ابتدا می‌شد فهمید، نشست روز روابط عمومی ابتدا قرار بود روز پنج‌شنبه هفته قبل برگزار شود اما لغو و به امروز ساعت ۸ صبح موکول شد؛ اما ساعت ۸ که شد تقریبا همه مدیران روابط عمومی حضور داشتند و خبری از مسئولان استانداری و مهمانان نبود؛ وقتی پیگیر ماجرا شدیم گفتند که ساعت جلسه به ۸ و ۳۰ دقیقه تغییر کرده و ما این تغییر را به مدیران‌کل اعلام کردیم؛ اما ساعت ۸ و نیم هم خبری نبود و حوالی ساعت ۹ صبح تازه سر و کله مسئولان مرتبط در استانداری پیدا شد.

این نشست را با یک کارگاه آموزشی آغاز کردند و از مدیرکل بنیاد نخبگان استان برای تدریس یک دوره با عنوان سوژه‌یابی و معنای پیام استفاده کردند که به اذعان شرکت‌کنندگان، و ضمن احترام به جایگاه مقدس آموزش و چهره علمی مدرس دوره، مباحث مطرح شده بسیار ابتدایی و بدیهی بودند و این دوره بسیار خشک و یک‌طرفه و کاملا تئوری و دانشگاهی برگزار شد که با سرچی ساده در اینترنت، همه این مطالب قابل دسترسی بودند و نیازی نبود این همه افراد به دردسر بیفتند.

آقای اکوانی در حال تدریس بود که استاندار بعد از ساعت ۱۰ و ربع وارد جلسه شد و مدیرکل روابط عمومی استانداری، بدون مقدمه صحبت‌های « مدرس دوره» را قطع کرد و میکروفن و صندلی او را دست استاندار داد و او از جایش بلند شد و در گوشه‌ای نشست.

در وسط نشست، علی‌محمد دانشی از سیاسیون اصولگرا و مشاور فعلی استاندار وارد جلسه شد، که استاندار در وصف او گفت که ایشان مشاور عالی ماست و در حد معاونین استانداری جایگاه دارند و اتفاقا از جنس رسانه است اما الان در جایگاه مشاور عالی استاندار در این نشست حضور دارند.

پچ‌پچ‌های مدیران روابط عمومی و واکنش استاندار

وقتی استاندار، از فعالیت روابط عمومی‌ها در اینستاگرام حرف زد و از تصمیم همکارانش برای فیلترینگ اینستاگرام و ممنوعیت فعالیت در این پلتفرم حرفی نزد، همهمه و پچ‌پچ سالن را فراگرفت و استاندار گفت: فهمیدم چه می‌خواهید بگویید، این حرف‌ها را از من نشنیده بگیرید اما مطمئنم خودتان کارتان را بلدید بروید و به نفع دولت فعالیت کنید؛ انصافا در دولت کار شده و شما حداقل خدمات دستگاه خودتان را در اینستاگرام که مورد استقبال مردم است، بگویید.

استاندار همچنین از مدیرکل روابط عمومی‌اش خواست تا از ادارات سرکشی کند و ببیند کدام مدیرکل به مصوبات حوزه روابط عمومی به ویژه راه‌اندازی سایت و تجهیز روابط‌عمومی‌ها عمل نکرده و چه مشکلاتی در ادارات داریم.

ماجرای تغییر استاندار و دروغی بزرگ

استاندار همچنین تلویحا به شایعات تغییر استاندار هم اشاره کرد و گفت: در سفر قوه قضائیه نوشتند که ورود محسنی اژه‌ای برای تغییر استاندار، اولا که دروغ به این بزرگی دوما موضوع تغییر استاندار چه ارتباط کاری با قوه قضائیه دارد؟ متاسفانه در پیج‌های اینستاگرامی هر چه دلشان می‌خواهد دروغ می‌نویسند و از روابط عمومی‌ها انتظار دارم که واقعیات را در این شبکه‌های اجتماعی به مردم بگویند.

ماجرای انتظارات عجیب خانواده‌ای با هفت فرزند بیکار از استاندار

استاندار در ادامه بحث دروغ‌پردازی مخالفین دولت، وضعیت استان در کاهش بیکاری را خوب توصیف کرد و گفت: مهمتر از این موضوعات این است که مدیران روابط عمومی روی فرهنگ کار، کار کنند متاسفانه خانواده‌ای هفت فرزند بیکار دارد، دست روی دست گذاشته و به من مراجعه می‌کند که فرزندانم همه تحصیل کرده هستند، حداقل سه تا از بچه‌هایم را جایی مشغول کن! می‌گویم مگر می‌شود دولت سه برابر ظرفیت خود نیرو بگیرد؟ شما چرا به فکر کار در بیرون از دولت نیستید؟ درآمد کار آزاد که بیشتر از دولت است..متاسفانه حتی حاضر نیستند در آزمون‌های استخدامی شرکت کنند و می‌گویند که آنجا هم پارتی‌بازی است و منتظر می‌مانند تا آشنایی پیدا شود و جایی در یک اداره پیدا کند که جارو بکشند یا توالت تمیز کنند اما حاضر نیستند هفت تا برادر یک کار آزاد راه بیندازند؛ این یک مثال است اما همین‌ها در استانی مانند یزد بودند، به هیچ عنوان بیکار نمی‌ماندند و کاری راه می‌انداختند چون از کودکی یاد گرفتند فرهنگ کار را و این وظیفه مدیران روابط عمومی است که فرهنگ‌سازی کنند.

وی گفت که با افتتاح پتروشیمی گچساران و سد چمشیر، کارگران این پروژه‌ها بیکار شدند و آمار بیکاران ما زیاد شدند اما در نشست استانداران با رئیس جمهوری، استان ما در بین ۵ استانی که بیشترین بیکاری را داشتند، نبود اما به راحتی تیتر می‌زنند که استان آخر در بیکاری؛ وی گفت که به فکر راه‌اندازی چند پروژه هستیم تا بیکار شدن کارگران پتروشیمی و… را جبران کنیم.

نکاتی که بر روز روابط عمومی سایه انداخته بود

اما برخی نکات نیز بر این نشست سایه انداخته بود؛ بعد از یکسال فعالیت روابط عمومی‌ها، در روز روابط عمومی به جای تجلیل و خداقوت، در یک کارگاه آموزشی خسته‌کننده شرکت کردند، خبری از تجلیل نبود و مدیران روابط عمومی به جای آنکه حرفشان و مشکلاتشان شنیده شود، بیشتر عتاب و خطاب شنیدند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری در پایان، بخاطر نقایص این نشست و همایش روز روابط عمومی، از همکارانش پوزش خواست.

حاشیه نگاری از کریم بنام

انتهای پیام/