پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

خدا کند نماینده بویراحمد راست گفته باشد؛ یک ادعا و ۱۰ سوال اساسی از محمد بهرامی

ریواس جنوب/ محمد بهرامی، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، امروز ادعایی کرد که خدا کند تا آخر روی حرفش بماند و در این زمینه صداقت داشته باشد؛ او گفته که قول می‌دهم در امورات آموزش و پرورش دخالت نکنم؛ او البته حرف‌های مهمتری هم زد که لازم است به چند سوال مهم پاسخ دهد. 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، محمد بهرامی که بعد از انتخاب رییس مجلس و شروع به کار رسمی‌اش در مجلس شورای اسلامی به یاسوج برگشته، روز گذشته از چند حوزه امتحانی در مدارس این شهر بازدید کرد.

او در حاشیه این بازدید و در پاسخ به سوال خبرنگار ریواس جنوب به نکته مهمی اشاره کرد و گفت که به مردم یقین می‌دهم در کار آموزش و پرورش دخالت نمی‌کنم و سیاست را از این مجموعه دور کنم.

نماینده مردم بویراحمد افزود: برخی مسایل در حوزه اختیارات یک مدیر هستند، پیش‌پاافتاده و روتین هستند و اصلا کار نماینده این حرف‌ها نیست که بخواهد وقتش را صرف این کند که فلان معلم به من رای داده آن را به فلان مدرسه ببرد، فلانی را رییس فلان مدرسه کند و این جور کارها؛ واقعیت این است من کارهای مهمترین دارم.

بهرامی ادامه داد: طبیعی است که بنده در تعامل مشورتی کامل با آموزش و پرورش هستم و از نظرات معلمان و فرهیختگان جامعه در بهبود امورات و تصمیمات بهره خواهم جست اما به هیچ عنوان برایم مهم نیست چه کسی به من رأی داده و چه کسی نداده است؛ بنای من بر شایسته‌سالاری است و به تیر و طایفه و شهرستان محل تولد افراد کاری ندارم.

وی گفت: اگر آموزش و پرورش ما سالم و پویا باشد قطعا ما جامعه‌ای پویا داریم بنابراین وارد کردن سیاست و قوم‌گرایی به آموزش و پرورش یک خیانت است و شما خبرنگاران و مردم مطمئن باشید که محمد بهرامی نه تنها در این خیانت شریک نخواهد شد بلکه تمام زورش را به کار خواهد گرفت تا این نهاد آینده‌ساز در مسیر واقعی خودش باشد.

بهرامی با بیان اینکه نگاهم به آموزش و پرورش یک نگاه واقع‌بینانه است، تاکید کرد: به دوستان آموزش و پرورش توصیه موکد کردم که از همه معلمان و کادر توانمند در مسئولیت‌ها استفاده کنند و به اینکه به چه کسی رای دادند، چه اعتقاداتی دارند و بچه کدام منطقه هستند کاری نداشته باشند و فقط شایستگی را لحاظ کنند.

وی گفت که در حوزه انتخابیه، اگرچه نیروی انسانی قابل اتکایی وجود دارد اما از حیث تجهیزات، کمبود فضای آموزشی، جانمایی مدارس و ساماندهی این‌ها مشکلات جدی داریم و باید فکری اساسی کنیم.

به گزارش ریواس جنوب، صحبت‌های محمد بهرامی نماینده بویراحمد در حالی است که او در کارزارهای انتخاباتی گفته بود که تلاش می‌کنم نماینده‌ای در تراز ملی با نگاه جامع و توسعه‌ای باشم نه نماینده یک شهرستان یا یک قوم و قبیله!

حرف‌های امروز نماینده جدید بویراحمد در راستای همان شعاری است که قبل از رأی مردم گفته بود اما آنچه مهم است این است که آیا او می‌تواند روی حرفش بماند و در عمل هم همینی باشد که می‌گوید؟

آیا بهرامی فقط در کار آموزش و پرورش دخالت نمی‌کند یا این رویکرد مدیریتی را در مورد همه دستگاه‌های دولتی در قوه مجریه اجرا خواهد کرد.

آیا طرفداران محمد بهرامی به او اجازه می‌دهند که او کاری به انتصابات و امورات دستگاه‌های دولتی نداشته باشد؟

آیا بهرامی می‌تواند دوام بیاورد و مقاومت کند تا این رویکرد توسعه‌ای در عمل در استان کهگیلویه و بویراحمد با حداقل در بویراحمد نهادینه شود؟

آیا بهرامی رقابت با دو نماینده دیگر در سهم‌خواهی‌ها را فدای نهادینه کردن یک فرهنگ ماندگار و ارزشمند می‌کند و مدل جدیدی از حکمرانی در قوه مقننه را وارد ادبیات سیاسی و توسعه‌ای استان می‌کند؟

آیا بهرامی بعد از یک مدت خسته می‌شود و همرنگ جماعت می‌شود یا در این مسیر استقامت می‌کند تا بقیه را با خودش همراه کند؟

و سوال آخر اینکه آیا تعداد مدیران توسعه‌ای در استان آنقدر هست که امیدوار باشیم از تله مسایل قومی و سیاست‌زدگی و دخالت نمایندگان در امورات دولت و سهم‌خواهی‌ها بیرون بیاییم؟

انتهای پیام/ بنام