پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وزیر آموزش و پرورش گفت: من هم از مشکلات اقتصادی فرهنگیان آگاه‌ام اما باید بدانیم این مسائل با تصمیمات عاقلانه و کارشناسی حل می‌شود نه هیجانی.

محمد بطحایی – وزیر آموزش و پرورش در جمع معلمان شهرستان پاسارگاد فارس

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد بطحایی در دیدار با فرهنگیان شهرستان پاسارگاد، گفت: من هم مانند شما مشکلات را تجربه کرده و آگاهم و آنچه مهم است این است که مسائل و مشکلات آموزش و پرورش با تصمیمات هیجانی حل نمی شود و نیازمند مسیر عاقلانه و کارشناسی شده است که ما به دنبال آن هستیم.

وی با اشاره به بروز مشکلات اقتصادی طی چند سال اخیر با دشمنی آمریکا گفت: با فشارهای اقتصادی بوجود آمده قدرت خرید معلمان کاهش پیدا کرده و به طبع آن فشار بر معلمان به جهت حقوق ثابتی که دارند بیشتر شده، اما ما نیز با آگاهی از این موضوع همیشه به دنبال رفع این مشکلات بوده و هستیم.

بطحایی افزود: افتخار من شغل معلمی است و این را یک فضیلت از طرف خداوند می دانم که در جامعه آموزش و پرورش خدمت می کنم.

وی خاطرنشان کرد: من به عنوان عضوی از خانواده بزرگ شما فرهنگیان می‌گویم که این وظیفه شرعی، اداری و مسئولیت قانونی من است که به فکر راه حل برای برون رفت از این مسائل برای همکارانم باشم.

به گزارش ریواس جنوب، وزیر آموزش و پرورش شامگاه گذشته در بخشی از اظهارات خود در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش فارس که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس در شیراز برگزار شد، گفته بود: تا زمانی که نگاه ما به مسائل آموزش و پرورش اصلاح نشود، قطعا ۴۰ سال آینده نیز کسانی که می آیند و همین مسائل را مرور خواهند کرد و این مشکلات در آموزش و پرورش وجود خواهد داشت. (مشروح خبر)

انتهای پیام/ سجاد بنام