پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، مهدی روشنفکر در آئین کلنگ‌زنی پروژه تقاطع غیر همسطح مهریان اظهار داشت: با افزایش طول باند فرودگاه یاسوج شرایط برای نشست و برخاست هواپیما با پهنه متوسط فراهم بوده و در واقع شرایط برای روزانه دو پرواز به مقصد تهران و بلعکس فراهم است.

وی عنوان کرد: حداقل روزانه ۲۰۰ مسافر از یاسوج راهی شیراز می‌شوند تا از طریق فرودگاه شیراز به تهران سفر کنند و اگر مردم اطمینان داشته باشند پروازها دائمی و به موقع انجام می‌شود، استقبال می‌کنند.

روشنفکر با تاکید بر اینکه ظرفیت برای هفته‌ای یک پرواز به مقصد مشهد وجود دارد، افزود: جناب آقای وزیر تکلیف فرودگاه یاسوج را مشخص کنید زیرا ۳۰۱ هکتار از بهترین زمین‌های کشاورزی در اختیار فرودگاه بوده، ۴۳ پرسنل دارد، و تاکنون میلیاردها تومان از بیت المال برای فرودگاه هزینه شده ولی به صورت عملی نقشی در توسعه استان نتوانسته ایفا کند.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ۳۰۰ هکتار کشت گلخانه سالانه به طور میانگین ۱۵۰ میلیارد تومان و اگر زیر کشت حبوبات باشه ۱۰ میلیارد تومن سود خالص دارد.

بیشتر بخوانید

روشنفکر خاطرنشان کرد: پس انتظار می‌رود ایرلاین‌های دولتی حمایت کنند و تکمیل تجهیزات ناوبری برای پرواز در روزهای بارانی نیز در دستور کارتان باشد.

وی تصریح کرد: اتصال یاسوج به آزاد راه شیراز _ اصفهان، تخصیص اعتبار لازم برای چهارخطه کردن مسیر یاسوج_شیراز و یاسوج_ سمیرم از خواسته‌های به حق این مردم از دولت و مجموعه راه و شهرسازی است

روشنفکر یادآور شد: اتصال یاسوج به راه آهن با این اعتبارات بیش از نیم قرن به طول می‌کشد در حالی با اجرایی شدن راه آهن شیراز به اهواز که از جنوب استان ما می‌گذرد و اتصال راه آهن اقلید_ یاسوج به آن بدون شک توجیه دارد و انتظار می رود در این زمینه تدبیری داشته باشید.

وی گفت: جناب آقای وزیر در دیگر استان‌ها دنبال تکمیل آزادراه‌ها هستند در حالی در استان ما هنوز ۵۰ درصد راه روستایی خاکی و شنی است.

روشنفکر بیان کرد: اتصال بخش  کبگیان به جاده پاتاوه _ دهدشت و آسفالت روستاهای این مسیر نیز از خواسته مردم است که امیدوارم حضرتعالی در این زمینه نیز توجه ویژه داشته باشید.