پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی شیراز اعلام کرد که در پرونده شرکت عمران صدرا ۹ تن از جمله سه مسئول و ۶ تن از مرتبطین با معاملات احضار و با قرار تأمین قانونی در بازداشت هستند.

۹ نفر در پرونده فساد شرکت عمران صدرای شیراز بازداشت شدند به گزارش ریواس جنوب، روز شنبه روابط عمومی دادگستری کل استان فارس با انتشار خبر از قول «افشین محمدی دره شوری» با بیان اینکه در پرونده شرکت عمران صدرا ۹ تن از جمله سه مسئول و ۶ تن از مرتبطین با معاملات احضار و با قرار تأمین قانونی در بازداشت هستند؛ گفت: در ادامه تحقیقات و پس از بررسی اتهام تبانی‌های صورت گرفته در معاملات تحقیقات دادسرا وارد ابعاد جدیدی از جرائم از جمله ارتشاء شده است.

معاون دادستان شیراز با اشاره به اینکه تحقیقات در پرونده مذکور در شعبه ویژه دادسرای جنایی و جرائم امنیتی شیراز در حال تکمیل است و جوسازی افراد در فضای مجازی هیچ تأثیری در اراده مقام قضایی در رسیدگی قاطع به پرونده های فساد نخواهد داشت، تصریح کرد: اعلام اسامی افراد مطابق قانون تا پیش از صدور و قطعیت حکم ممنوع است و افرادی که اقدام به انتشار اطلاعاتی از جمله ذکر اسامی در خصوص پرونده های قضایی می نمایند مطابق قانون مجرم شناخته می شوند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: تلاش هدفمند برخی افراد در جهت حمایت از متهمان فساد تأمل برانگیز است و این موضوع نیز می‌تواند از سوی مقام قضایی مورد بررسی، تحقیق و پیگیری قضایی قرار گیرد.

گفتنی است بیستم مهرماه ریواس جنوب از دستگیری مدیرعامل و دو چهره مطرح در هیأت مدیره شرکت عمران صدرا، یک کارشناس و پنج فرد مرتبط دیگر، خبر داد و از فضاسازی و تلاش برخی مقامات و مسؤولان ارشد دولتی با هدف دخالت در این پرونده پرده برداشت.

در بخش دیگری از این گزارش ریواس جنوب، با یادآوری فسادهای گسترده در مدیریت شهر صدرا طی سال‌های گذشته، تصریح شده که شهر جدید صدرا بیست کیلومتری کلان‌شهر شیراز، به حیاط خلوت مفسدان تبدیل شده و نفس این شهر تازه نفس را بریده است! (گزارش کامل را اینجا بخوانید)

انتهای پیام/ سجاد بنام