پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

«اجبار مردم»، حتی در دریافت پیامک‌های خبری-تبلیغاتی دولت؟!

در هفته‌های اخیر، خبرگزاری جمهوری اسلامی، اقدام به ارسال مسلسل‌وار پیامک‌های خبری یکسویه (بخوانید تبلیغاتی) به مشترکان تلفن‌های همراه در سراسر کشور می‌کند؛ اما نکته جالب‌تر آنجاست که حتی درخواست لغو این پیامک‌های انبوه از سوی مشترک هم کارساز نبوده و همچنان سیل پیامک‌های ارسالی متوقف نمی‌شود!

برنامه‌های شبکه فارس به مناسبت هفته دفاع مقدس

معاون صداوسیمای فارس اعلام کرد به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده و پخش می‌شود.

برپایی عزاداری و تشییع شهدا و راهپیمایی “امت رسول‌الله” در شیراز

همزمان با ۲۸ صفر، مراسم عزاداری، تشییع ۲ شهید دوران دفاع مقدس و یک شهید بسیجی تجمعات اخیر و تجمع و راهپیمایی “امت رسول‌الله” و سوگواری سالروز رحلت پیامبر مکرم اسلام(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در شیراز برگزار شد.

افزایش تعداد شهرهای آبی فارس

براساس آخرین اطلاعات نقشه رنگبندی شیوع کرونا، تعداد شهرستان‌های آبی استان فارس افزایش یافته است.

بازگشایی مدارس در استان فارس و لزوم پایبندی دانش آموزان به رعایت شیوه نامه های بهداشتی

همزمان با بازگشایی مدارس ، دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در شیراز و دیگر شهرها و روستاهای فارس راهی مدارس شدند تا پس از دو سال دوری از فضای آموزشی مدرسه بار دیگر در نیمکت ها و صندلی ها جای گیرند و آموزش تداوم یابد ، پایبندی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی موضوعی است که این روزها مطرح می شود.

اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران از ۳ شهریور تا ۳ مهر

طبق اعلام وزارت بهداشت، کرونا تا ظهر یکشنبه (۳ مهر ۱۴۰۱) هفت میلیون و ۵۴۷ هزار و ۸۹ نفر را در ایران بطور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز ۱۴۴ هزار و ۳۹۴ نفر را به کام مرگ کشانده است. از سوی دیگر، هفت میلیون و ۳۲۳ هزار و ۹۸۳ نفر در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند. آمارها نشان می‌دهد طی ۱۰ روز اخیر (۲۵ شهریور تا ۳ مهر ۱۴۰۱) به طور متوسط هر ساعت ۲۳ نفر در ایران مبتلا شده‌اند و کمتر از یک نفر در هر ساعت بر اثر کرونا جان باخته است. در همین بازه در هر ساعت ۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند. در این اینفوگرافیک روند شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر (از ۳ شهریور تا ۳ مهر ۱۴۰۱) را مشاهده می‌کنید.

 

 

پایان/ مهشید آردی