پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پیکر طلبه بسیجی محمد زارع مؤیدی که روز سه‌شنبه در جریان درگیری‌ها در خیابان معالی‌آباد شیراز به شهادت رسید، در محل حادثه تشییع و در زادگاهش شهرستان بیضا به خاک سپرده خواهد شد.

شهید محمد مؤیدی متولد سال ۱۳۶۴ در شهرستان بیضا در استان فارس، امام جماعت یکی از مساجد بیضا بود و در کانون فرهنگی منتظران و یگان امنیت سپاه فجر نیز عضویت داشت.

** جزئیات حوادث سه‌شنبه معالی‌آباد شیراز از زبان رئیس کل دادگستری فارس

حجت الاسلام سید کاظم موسوی رییس کل دادگستری استان فارس در تشریح حوادث سه‌شنبه در خیابان معالی‌آباد شیراز گفت: «پس از ایجاد مزاحمت تعداد محدودی از اغتشاشگران در شیراز و مختل کردن تردد خودروهای عبوری، نیروهای انتظامی با حضور در صحنه اقدام به رفع مزاحمت این افراد کردند. در ادامه اغتشاشگران اقدام به پرتاب اشیاء سنگین از جمله سنگ، آجر و کوکتل موتولوف به سمت مأمورین  کردند که در پی این واقعه علاوه بر مجروحیت و مصدومیت تعدادی از مأمورین، محمد مؤیدی از نیروهای طلبه بسیجی با اصابت کوکتل متولوف از ناحیه سر به شدت مجروح شد که پس از انتقال به بیمارستان و علی رغم تلاش پزشکان به شهادت رسید.»

** طلبه شهید محمد مؤیدی که بود؟

حجت‌الاسلام مویدی ،شهیدی جهادی از تبار روحانیت شیراز  روابط عمومی ناحیه مقاومت سپاه محمدرسول الله(ص) شیراز در معرفی طلبه بسیجی محمد زارع مؤیدی اعلام کرده : «طلبه بسیجی شهید محمد زارع‌مویدی، از اهالی شهر بیضا و امام جماعت یکی از مساجد آن شهر بود و در کانون فرهنگی منتظران و یگان امنیت سپاه فجر عضویت داشت.»

برادر این طلبه بسیجی نیز در توصیف ویژگی‌های او گفت: «شهید مؤیدی، سپاه را چون سروی بلندقامت پاسداری می‌کرد و همواره در کنار برادران سپاه برای تداوم خط ایثار و شهادت از خودگذشتگی و جانفشانی داشت و با آموزه‌های معنوی که در مکتب اسلام و امام راحل و رهبر معظم انقلاب آموخته بود برای بارور شدن درخت توانمند انقلاب جان خود را نیز فدا کرد.»

خبرگزاری ایرنا هم در توصیف این طلبه نوشت: «چندین بار سوریه رفت. تک‌تیرانداز بود. برای ۱۳ آذر هم بلیط سوریه داشت اما دو روز قبل از شهادتش به همسرش گفته بود: “من همین چند روز شهید می‌شوم و کار به سوریه نمی‌کشد.” حتی جای دفنش را به دوستانش نشان داده بود و گفته بود: “یا به سرم ضربه می‌خورد یا به قلبم”!»

این گزارش درباره شب حادثه نیز تصریح کرده: «همیشه پنج‌شنبه‌ها برای گشت بسیج می‌رفت کمک. توی اغتشاشات اخیر هم یگان امنیت بسیج بود. سه‌شنبه شب رفتند معالی آباد. خودش و دوستانش ۱۵ نفری می‌شدند. اغتشاش‌گران با شلوغ کاری به کناری کشاندن‌شان. نزدیک یک ساختمان مسکونی و با سنگ و آجر و کوکتل مولوتوف بهشان حمله کردند. همه مجروح شدند و شیخ محمد به سرش ضربه خورد و شهید شد.»

** تشییع پیکر طلبه بسیجی در محل شهادت

لطف الله شیبانی، فرماندار شهرستان شیراز گفت: «آیین تشییع پیکر طلبه شهید محمد مویدی که بدست اغتشاشگران به شهادت رسید، ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح شنبه ۲۸ آبان در محل شهادت او در خیابان معالی آباد شیراز برگزار می‌شود و پیکر مطهر او به زادگاهش در شهر بیضا منتقل و در حسینه‌ای در این شهر به خاک سپرده خواهد شد.»

پایان/ سجاد بنام