پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز پنج‌شنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

اعلام شمار نیروهای امنیتی و انتظامی جان‌باخته در حوادث ۲ ماه گذشته در استان فارس/ توضیح معاون استاندار فارس درباره کشته شدن امید مؤیدی و حسین شیرازی‌پور در شیراز

اگرچه هیچ اطلاع‌رسانی شفافی در خصوص شمار معترضان جان‌باخته در ناآرامی‌های دو ماه گذشته در استان فارس صورت نمی‌گیرد، اما در مقابل بنا بر اعلام معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس، «۷ نیروی امنیتی، انتظامی و یا بسیجی در دو شهر شیراز و بیرم لارستان جان خود را از دست داده‌اند».

فردی در ارسنجان فارس ۲۰ میلیارد ریال طلای خودش را ربود

براساس اظهارات پلیس ارسنجان، شاکی یک پرونده، سارق یک کیلو و ۴۰۰ گرم طلا خانه‌ خودش به ارزش ۲۰ میلیارد ریال بود.

اردوهای راهیان پیشرفت در فارس برگزار می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:در راستای ایجاد شور و نشاط در دانش آموزان، اردوهای دانش آموزی راهیان پیشرفت برای بازدید از دستاوردها و موفقیت های نظام جمهوری اسلامی ویژه دانش آموزان در حال انجام است.

اجرای پروژه هدایت سیلاب در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: پروژه کنترل و هدایت سیلاب، به عنوان بزرگترین پروژه زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد ریال عملیاتی می‌شود.

افتتاح آموزشگاه اتباع خارجه در شهرستان مرودشت

آموزشگاه ۱۲ کلاسه اتباع خارجه به نام شهید بهمه ای با حضور معاون استانداری و آموزش و پرورش فارس و مسئولان محلی در شهرستان مرودشت افتتاح شد.

بخشی از توسعه استان فارس، سلامت‌محور است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس با بیان اینکه استان فارس زمینه مناسبی را برای سرمایه‌گذاری مهیا کرده است، گفت: بخش قابل توجهی از محور توسعه این استان را در حوزه پزشکی تعریف کرده‌ایم.

صنایع لامرد در مسیر پرورش نیروهای ماهر گام بردارند

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صنایع فعال در شهرستان لامرد باید نسبت به پرورش نیروهای ماهر اقدام و از نیروهای بومی منطقه استفاده کنند.

عوارض صادرات گوجه فرنگی زراعی از فارس کاهش یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از کاهش عوارض صادارت گوجه فرنگی غیرگلخانه ای از این استان خبر داد و گفت: عوارض صادرات این محصول مطابق تعرفه اعلامی به میزان هر کیلوگرم ۶۰ هزار ریال تعیین شده است.

شایعترین عوامل تصادف در ایران

تصادف، همچنان یکی از عوامل اصلی مرگ و معلولیت در ایران به شمار می‌رود و استان فارس در این زمینه یکی از نقاط پرحادثه قلمداد شده که علیرغم اقدامات مختلف، همچنان در صدر جدول آمار وقوع حوادث رانندگی و فوت ناشی از تصادفات قرار دارد.

 

 

پایان/ مهشید آردی