پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد باز هم‌مانند گذشته با دسته گل‌های خارجی به زیارت قبر شهدا رفت تا معنا و مفهوم حمایت از کالای ایرانی برای مردم عادی ملموس‌تر شود!

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، در مرداد سال قبل بود که در همین پایگاه خبری نوشتم: اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد امروز با هیئتی به زیارت قبور شهدا رفت اما کاری کرد که به نظر می‌رسد هیچ شهیدی از این زیارت خوشحال نشد؛ “آقای” این مدیران ازحمایت از تولید داخل حرف‌می‌زند مدیران “آقا” کار دیگری می‌کنند. {اینجا کلیک کنید}

اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد امروز میهمان کشوری‌اش را به زیارت قبور شهدا برد تا به آن‌ها ادای احترام کند اما این احترام یک ظاهر داشت و یک باطن.

اداره‌کل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد امروز با گل‌های مصنوعی ساخت کشور چین به زیارت قبور شهدای گرانقدر این دیار رفت در حالی که تولیدات گل طبیعی شاخه بریده جوانان همین استان در چند قدمی مدیران بنیاد شهید، روی دست آنها باد کرده است.

چگونه به ذهن مسئولان نرسید که به جای گل‌های خاک‌خورده و مصنوعی خارجی، با گل‌های طبیعی و لذت‌بخش به گلزار شهدا بروند که اتفاقا قیمت آنها هم مناسب‌تر است!

باید از خودمان بپرسیم که روح مطهر کدام شهید عزیز امروز از این حرکت خوشحال شد؟!

این حرکت بی‌تدبیرانه تنها مختص اداره‌کل بنیاد شهید نبوده است و بسیاری از ادارات و مدیران کهگیلویه و بویراحمدی اینگونه‌اند و حتی دستمال کاغذی روی میز آنها نیز از تولیدات این استان نیست و بیشتر آنها، هر بار که به زیارت گلزار شهدا و غبارروبی می‌روند، با گل‌های ساخت چین می‌روند.

رهبر معظم انقلاب گلو پاره می‌کند برای حمایت از تولیدات داخلی ولی برخی مدیران در عمل کار دیگری می‌کنند و در حرف، “آغا””آغا” می‌کنند.

همین چند روز پیش بود که بی‌تدبیری یکی دیگر از ادارات این استان، ده‌ها واحد گلخانه‌ای را در محوطه فرودگاه یاسوج تعطیل کرد و صدها جوان را بیکار کرد تا عدم حمایت مدیران این استان از تولیدات خودشان، زبانزد شود.

این پایان بی‌تدبیری‌ها نخواهد بود و تولیدات با کیفیت این استان به ویژه در بخش کشاورزی همچنان از سوی دیگر نهادهای مرتبط با امر صادرات و حمایت از تولیدکننده، با بی‌مهری مواجه خواهند بود؛ فقط گل شاخه بریده نیست، در سیب، عسل، ماهی، مرکبات و همه تولیدات کشاورزی و غیر آن، همین قصه پرغصه وجود دارد؛ اما امیدها برای تغییر این رویه هم وجود دارد.

این گزارش، خدمات مثبت اداره‌کل بنیاد شهید را نادیده نگرفته است و صرفا از این اقدام مضر برای تولید و اشتغال جوانان این استان انتقاد کرده و تلنگری زده است تا بلکه همه ادارات این استان از خواب حمایت از تولید داخل بپرند و در عمل و واقعیت، ابتدا تولیدات کهگیلویه و بویراحمد و بعد از آن تولیدات کشور را حمایت کنند.

حالا در نخستین روزهایی که شعار سال، حمایت از کالای ایرانی است، باز هم اداره‌کل بنیاد شهید و دیگر دستگاه‌های متولی، مهمانی پدران آسمانی را در گلزار شهدای یاسوج با اهدای گل‌های تولید کشور چین روی قبرهای شهدای عزیز این مرز و بوم برگزار کردند تا با اطمینان بگوییم که شعار امسال فق یک شعار است و بس.

تیتر خبر قبلی ریواس جنوب این بود ”  رهبری حرف دیگری می‌زند، مدیرانش کار دیگری/شهدایی که امروز از زیارتشان خوشحال نشدند“؛ حالا باید به فکر تیتر اشتباه بعدی مدیران فرهنگی در این استان باشیم چرا که این اشتباهات و این شعار دادن‌ها تمامی ندارند.

انتهای پیام/ بنام-ک