پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شهردار شیراز در واکنشی نسبت به وقایع اخیر شیراز، نصب بنر جنجالی را طرحی برای ایجاد چالش و حاشیه برای شهرداری شیراز توصیف کرد و به شدت از سوءاستفاده از این موضوع انتقاد کرد.

حیدر اسکندرپور- شهردار شیراز

 حیدر اسکندرپور گفت: عده ای اصرار دارند اینگونه القا کنند که شهرداری و شورای پنجم از شهدا و ارزش های آنان فاصله دارند و با همین نیت بین مردم خط کشی می کنند. مردم در انتخابات به جریانی رأی دادند و حالا باید اجازه داد در این فرصت چهار ساله، منتخبان مردم به دور از حاشیه و چالش، خدمت رسانی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، اسکندرپور که به مناسبت هفتم مهرماه، روز ملی آتش نشانی و خدمات ایمنی در جمع آتش نشانان شهرداری سخن می گفت، اعلام کرد: با صدای رسا می گویم که شورای پنجم، مجموعه شهرداری و مردم شیراز همواره افتخارشان این است که هرکجا و هر وقت نیاز شود، برای دفاع از ایران و نظام به پا خواهند خواست و از جان و مالشان برای دفاع از کشور و اعلام انزجار از دشمنان دریغ نخواهند کرد.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در شیراز گفت: در هفته دفاع مقدس، علاوه بر برنامه های مختلف فرهنگی که توسط زیرمجموعه های شهرداری برگزار شد، بیش از ۴۰ بیلبورد نیز در سطح شهر اکران شد که یکی از آنها حاوی تصویری مذموم بود.

اسکندرپور با بیان این مطلب که آبرو و حیثیت جمهوری اسلامی ایران در گرو دفاع مقدس است، اظهار داشت: این اتفاق نامبارک در گوشه ای از شهر رخ داد که نیازمند دقت و مراقبت همه ماست؛ اما اگر هشیار نباشیم، امکان ایجاد مشکل در هر گوشه دیگری وجود دارد.

وی افزود: معتقد هستیم که نصب این بیلبورد، طرحی برای ایجاد چالش و حاشیه برای شهرداری شیراز بود و طی روزهای آینده دستگاه های امنیتی گزارش آن را به شهروندان خواهند داد.

شهردار شیراز که خود از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است با یادآوری حاشیه هایی که پیش از این در خصوص نوسازی تمثال مبارک شهدا ایجاد شد، تاکید کرد: مگر می شود من که از ۱۴ سالگی وارد جبهه شده ام و در کنار شهدا و جانبازان قدم برداشته ام نسبت به موضوع شهدا حساس نباشم؟ مگر می شود معاون خدمات شهری شهرداری که از جانبازان دفاع مقدس است نسبت به شهدا حساس نباشد؟

اسکندرپور با بیان اینکه ارزش های دفاع مقدس مورد احترام همه ماست و به همین دلیل با قصور و کوتاهی به شدت برخورد می کنیم، خاطرنشان ساخت: به کسانی که نسبت به پاسداشت ارزش های اسلام و انقلاب حساس هستند دست یاری و همدلی می دهم اما در مقابل به کسانی که می خواهند از این فضا سوء استفاده کنند می گویم که برای رسیدن به مقاصد کوتاه مدت خود به کشور، ارزش های مورد احترام مردم و آرمان های اسلام و انقلاب، ظلم نکنید. خط کشی بین مردم در این شرایط که همگان باید با یکدیگر وحدت و انسجام داشته باشیم ظلم است. امروز، روزیست که همه باید فارغ از هرگونه جناح سیاسی برای دفاع از کشور در کنار یکدیگر باشیم.

وی با اشاره به رشادت های رزمندگان جنگ تحمیلی اظهار کرد: امروز با افتخار اعلام می کنم که ما خاک پای شهدا و خانواده شهیدان هستیم و افتخار داریم که میراث دار شهدایی هستیم که با عزت از این مرز و بوم دفاع کرده اند.

به گزارش ریواس جنوب، هفته‌ی گذشته بیلبوردی در میدان نمازی شیراز با موضوع دفاع مقدس نصب شد که مدت کوتاهی پس از نصب بنر مشخص شد نسخه‌ی اصلی این عکس مربوط به سربازان اسرائیلی بوده که پس از ویرایش به جای سربازان دفاع مقدس استفاده شده است. (مشروح گزارش بنر جنجالی شیراز)

در پی حواشی گسترده در این خصوص و تنها پس از چند ساعت، مدیرکل روابط عمومی شهرداری و مسئول روابط عمومی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز از سمت خود برکنار شدند. (مشروح خبر)

همچنین در خبری دیگر، عصر پنجشنبه ۵ مهرماه، «مهدی حاجتی» عضو جوان شورای اسلامی شیراز به دلیل آنچه که تلاش برای آزادی دو زندانی بهایی اعلام شده، بازداشت شد. (مشروح گزارش دستگیری مهدی حاجتی)

انتهای پیام/ سجاد بنام