پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عضو شورای شهر شیراز، پس از حدود چهار ماه به محل کار خود بازگشت.

مهدی حاجتی- عضو شورای اسلامی شهر شیراز (دوره پنجم)

 به گزارش ریواس جنوب، عصر پنجشنبه ۵ مهرماه، «مهدی حاجتی» رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شیراز به دلیل آنچه که در ابتدا تلاش برای آزادی دو زندانی بهایی اعلام شده بود، بازداشت شد. (مشروح گزارش دستگیری مهدی حاجتی)

این عضو ۴۰ ساله‌ی شورای شهر شیراز، ۱۰ روز در بازدشت به سر برد و عصر روز یکشنبه ۱۵ مهر با سپردن وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد؛ با این حال همزمان با به جریان افتادن یک پرونده‌ی قضایی، او اجازه‌ی حضور در شورای شهر را نیافته بود.

سرانجام پس از کش و قوس‌های زیاد و با لغو این ممنوعیت ۱۲۸ روزه، امروز یکشنبه ۱۴ بهمن نماینده‌ی مردم شیراز به شورای اسلامی این شهر بازگشت.

حاجتی رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر است که افشاگری‌های او در خصوص برخی فسادها و همچنین فعالیت‌هایش در حوزه حقوق شهروندان، با واکنش‌های زیادی همراه می‌شد.

 بازداشت و سپس ممنوعیت حضور حاجتی در شورا، واکنش‌های انتقادی تندی از سوی برخی از فعالان سیاسی کشور به‌ویژه اصلاح‌طلبان را در پی داشت.

ازجمله بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس در چندین مرحله از بازداشت و ممنوعیت این نماینده مردم در شورای شهر انتقاد کرده بود. (مشروح خبر)

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین با تأکید بر اینکه قانونِ سلب عضویت در شورا شامل این عضو شورا نمی‌شود، وعده داده بود همانطور که سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد برگشت مهدی حاجتی هم به شورای شهر شیراز برخواهد گشت. (مشروح گفتگو)

حالا، بازگشت یکی از ۱۳ نماینده مردم شیراز در شورای شهر به محل کار خود، موجب خوشحالی بسیاری از اصلاح‌طلبان به‌ویژه جوانان اصلاح‌طلب شده است.

حاجتی به محض بازگشت با حضور در جلسه‌ی کمیسیون برنامه و بودجه، در آغوش همکاران خود قرار گرفت.

انتهای پیام/ سجاد بنام