پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

هشتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر شیراز در حالی آغاز شده که به نظر می‌رسد امروز نیز با حاشیه‌هایی همراه است.

 به گزارش ریواس جنوب، به دنبال رفتار دور از انتظار احمدرضا دستغیب، در جلسه علنی هفته گذشته، فشارها بر رئیس و حتی سایر اعضای شورای اسلامی شهر شیراز افزایش یافت. (مشروح خبر توهین عجیب رئیس شورای شهر شیراز)

در حالیکه عملکرد رئیس شورای پنجم شیراز مورد انتقاد جدی برخی از فعالان سیاسی بود، توهین دستغیب به کسانی که به تعبیر او از روستاها و با استفاده از پل‌های جهاد سازندگی وارد شیراز شدند، خشم اکثریت شهروندان مهد فرهنگ و ادب ایران را نیز برانگیخت.

در همین حال گفته می‌شود طرح عدم کفایت و برکناری دستغیب از مقام ریاست شورای اسلامی شهر شیراز، امروز از سوی جمعی از اعضای این شورا به رأی گذاشته می‌شود.

جلسه امروز در غیاب دستغیب و با ریاست ابراهیم صبوری اداره می‌شود.

اما در سوی مقابل احتمال عدم حضور برخی از اعضای شورا در جلسه‌ی امروز به منظور رسمیت نایافتن جلسه و در اعتراض به حواشی اخیر نیز مطرح شده بود که البته به نظر می‌رسد این اتفاق در شروع جلسه رخ نداده است.

** مهمان ناخوانده؟!

اما در حالی که سایه‌ی حواشی هفته گذشته بر روی جلسه امروز به اندازه کافی فضای پارلمان محلی را سنگین کرده بود، یک مهمان ناخوانده حواشی را دوچندان کرد.

بر پایه این گزارش حضور رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شیراز باعث اعتراض برخی از اعضای شورای شهر شد.

گفته می‌شود حضور و سخنرانی محمدهادی ایمانیه در جلسه امروز هماهنگ نشده بود، هرچند یک مقام مسؤول در این باره گفته که حضور مجمع خیرین سلامت در جلسه امروز در دستور کار بود اما سخنرانی هماهنگ نشده‌ی این عضو مجمع برای برخی از اعضای شورا قابل قبول نبود.

ایمانیه رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی است که از چهره‌های شاخص نزدیک به اصولگرایان محسوب می‌شود.

او از ابتدای دولت نهم مسؤولیت گرفت و به مدت ۱۲ سال تا پایان دولت اول حسن روحانی بر دانشگاه علوم پزشکی شیراز ریاست کرد.

#تکمیلی/

** شلوغی غیرعادی صحن و زمزمه‌ی رأی آوردن طرح برکناری دستغیب!

احمدرضا دستغیب با تأخیر حدود یک ساعته خود را به جلسه علنی شورا رساند.

وی تأخیر در پرواز تهران – شیراز را دلیل تأخیر در جلسه امروز اعلام کرد.

همزمان شلوغی محل استقرار اعضای شورای شهر شیراز در صحن علنی امروز و رایزنی‌های فشرده‌ی اعضا با همدیگر به صورت غیرعادی در جریان است.

احتمال می‌رود این رایزنی‌ها در خصوص جلب آرای اعضا برای طرح عدم کفایت رئیس شورای شهر است.

زمزمه‌هایی مبنی بر رسیدن تعداد آرای طرح دوفوریتی عدم کفایت رئیس شورای شهر شیراز به حد نصاب لازم به گوش می‌رسد.

سولماز دهقانی دقایقی پیش از صحن شورا خارج شده است. یکی از حاضران در صحن شورا به ریواس جنوب گفته که خانم دهقانی که به این طرح رأی داده بود، ضمن پس گرفتن امضای خود، از صحن خارج شده تا در رأی‌گیری شرکت نکند! (صحت این ادعا از سوی ریواس جنوب تأیید یا تکذیب نمی‌شود)

باید تا ساعتی دیگر منتظر ماند و دید که کدام یک از گمانه‌زنی‌های روزهای گذشته در خصوص حواشی پیرامون نمایندگان مردم شیراز در شورای شهر، رنگ واقعیت می‌گیرد.

بر پایه این گزارش، اگرچه به دلیل پس گرفتن یکی از امضاها در آستانه‌ی اعلام وصول طرح دوفوریتی عزل رئیس شورای شهر شیراز، این طرح در نهایت رأی نیاورد اما بررسی بیشتر این طرح در جلسه غیرعلنی و پشت درهای بسته، ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ سجاد بنام