پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان اعلام کرد: روند پرشتاب و خیز کرونا در شهرهای جنوبی فارس همچنان با شدت در حال گسترش است و ظرفیت بیمارستان های مرجع کرونایی در منطقه تکمیل شده است.

۲۳ شهرستان فارس در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند وحید یگانه اظهار داشت: تاکنون حدود ۳۷ تخت به تخت های بیماران کووید ۱۹ در سطح سه شهرستان لارستان، خنج و اوز ظرف دو هفته اخیر اضافه شده ولی این تعداد تخت پاسخگوی مراجعان و شمار روزافزون بیماران نیست.

وی با بیان اینکه ناچار هستیم که از مراکز، کلینیک ها و مطب های خصوصی برای درمان بیماران کمک بگیریم ،گفت: هم اینک و بر اساس بررسی ها و نتایج تست های مثبت کرونایی و روند موجود مناطق دهکویه، لطیفی، جویم، بیرم، عمادشهر، گرمستج، براک و شرفویه در وضعیت فوق قرمز هستند.

یگانه افزود: همچنین وضعیت شهرهای لار و اوز ، بلغان، سده، کهنه و صحرای باغ نیز قرمزو شهر خور، دشتی، بالاده، بنارویه، فیشور و همچنین شهرستان خنج نیز نارنجی هستند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان بیان کرد: در مجموع وضعیت دو شهرستان لارستان و اوز با بخش های تابعه قرمز و وضعیت در شهرستان خنج نیز نارنجی گزارش شده است.

همچنین به گفته معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در هفته اول فروردین موارد سرپایی ۱۴۳ مورد، در هفته دوم ۲۰۲ مورد و در هفته سوم نیز ۳۲۳ مورد بوده و موارد بستری در هفته اول این ماه نیز ۴۶ نفر، هفته دوم ۵۶ نفر و در هفته سوم ۸۲ نفر بوده است.

یگانه یادآور شد: در هفته اول فرودین ۱۴۰۰ مراجعه افراد مشکوک به کرونا به مراکز تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی لارستان ۱۸۹ مورد، در هفته دوم ۲۵۸ مورد و در هفته سوم نیز ۴۰۷ نفر بوده است.

مسئولان اجرایی و و دانشکده علوم پزشکی شهرستان گراش نیز اعلام کرده اند که وضعیت بیماران و مبتلایان کرونایی در این شهرستان به ویژه ظرف یک هفته اخیر به شدت در حال گسترش بوده است و این منطقه وارد موج چهارم کرونایی شده است.

بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی این شهرستان ظرف ۲۴ ساعت گذشته شمار بستری ها در بیمارستان گراش ۲۴ نفر بوده که حال پنج نفر از آنها نیز وخیم گزارش شده است.

انتهای پیام/ منبع اصلی