پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس اعلام کرد علیرغم آنکه لزوم داشتن ضامن برای تسهیلات کمک ودیعه مسکن، جزو شرایط بانک‌ها است، اما رایزنی برای تسهیل این شرایط و حذف ضامن رسمی از سوی وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

 جعفر زاهدی گفت: موضوع ضامن برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن، باید از طریق بانک مرکزی پیگیری شود و بیشتر مربوط به بانکهای عامل پرداخت کننده تسهیلات است.

زاهدی در عین حال خاطرنشان کرد که وزارت راه و شهرسازی امیدوار است که رایزنی با بانک مرکزی و بانکهای عامل امکان تعدیل این شرایط را فراهم کند.

این مقام مسئول همچنین به تمدید زمان ثبت نام برای تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا پایان آذرماه امسال خبر داد و گفت: این تمدید به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در چهل و نهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا تایید و مصوب شده است.

او گفت: بنابراین آن دسته از متقاضیان دریافت وام تسهیلات کمک ودیعه مسکن که تاکنون اقدام به ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند تا پایان آذر با مراجعه به سامانه https://tem.mrud.ir ثبت نام کنند.

زاهدی با بیان اینکه تاکنون ۳۷هزار و ۳۸۵ نفر از استان فارس در این سامانه ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد ۲۶ هزار و ۷۸۳ نفر حائز شرایط دریافت این وام بوده‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بیش از ۵۰ هزار نفر از شهروندان استان فارس در این سامانه ثبت نام کنند، ادامه داد: چنانچه تعداد متقاضیان بیشتر از ۵۰هزار نفر باشند به شرط اینکه قولنامه تنظیم شده آنها در بنگاههای معاملاتی از شهریورماه سال ۹۹ تا آذرماه سال جاری باشد و فاقد منزل مسکونی و آپارتمان باشند می توانند در این ثبت نام شرکت و از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس در ادامه بیان کرد: هیچ منعی برای ثبت نام متقاضیان دریافت کمک ودیعه مسکن، در طرح اقدام ملی مسکن وجود ندارد.

انتهای پیام/ منبع اصلی