پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در اقدامی پسندیده از سوی دو خانواده در شهرستان‌های فیروزآباد و کوار استان فارس، دو محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند؛ رئیس کل دادگستری استان فارس نیز اعلام کرد که این عمل خداپسندانه با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف و همکاری اولیای دم صورت گرفته است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی، گفت: با میانجیگری مسئولان حوزه‌های قضایی شهرستان‌های فیروزآباد و کوار و پیگیری‌ معتمدان محلی و اعضای شورای حل اختلاف، پس از اخذ رضایت اولیای دم، پرونده ۲ محکوم به قصاص در این شهرستان‌ها به صلح و سازش منجر شد.

موسوی خاطر نشان کرد: مسئولان قضایی و اعضای شورای حل اختلاف شهرستان‌های کوار و فیروز آباد در انجام وظیفه ذاتی خویش مبادرت به تشکیل چندین جلسه صلحی در محل شورا با خانواده اولیای دم کردند که نهایتاً، برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌های مقتولان نتیجه‌بخش بوده و اولیای دم رضایت بی‌قید و شرط خود را نسبت به قاتلان اعلام کردند.

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه برخی از قتل‌ها در پرونده‌های کیفری ناخواسته بوده و در نتیجه پایین بودن آستانه تحمل افراد حادث شده است، گفت: برای این گونه موارد که قصد و انگیزه قبلی جهت ارتکاب چنین عمل ناشایست برنامه ریزی نشده است.

موسوی خاطرنشان کرد: همکاران ما در حوزه‌های قضایی، دادسرا و اداره کل زندان‌های استان فارس شیوه خداپسندانه و اصلاح ذات البین را در پیش گرفته و در مسیر جلوگیری از اجرای حکم قصاص تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/ منبع اصلی