پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نوجوانان علاقه‌مند به نوشتن شعر یا داستان که امکان حضور در کارگاه‌های ادبی مراکز ثابت و سیار کانون را ندارند، می‌توانند یک یا چند اثر خود را از طریق نامه، ایمیل و یا پیام‌رسان واتس‌اپ به مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری استان فارس ارسال و از همین مسیر ضمن عضویت رایگان در این مرکز، آموزش‌های تخصصی در زمینه‌ نویسندگی خلاق، شعر و داستان را دریافت کنند.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در یک فراخوان اعلام کرد که با هدف شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای ادبی کودکان و نوجوانان به صورت رایگان عضو می‌پذیرد.

علاقه مندان این گروه سنی به نوشتن شعر یا داستان که امکان حضور در کارگاه‌های ادبی مراکز ثابت و سیار کانون را ندارند، می‌توانند آثار خود را از طریق نامه یا به صورت الکترونیکی (ایمیل) به مرکز آفرینش‌های ادبی استان ارسال و از همین مسیر آموزش‌های تخصصی در زمینه‌ نوشتن خلاق، شعر یا داستان را دریافت کنند.

بر این اساس کودکان و نوجوانان علاقه مند به نویسندگی و شاعری می‌توانند تنها با ارسال یک اثر خود به شماره واتس‌اپ ۰۹۳۳۸۶۰۹۳۷۳ در مرکز آفرینش‌های ادبی کانون فارس عضو شوند.

بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیش از ۵۰ سال سابقه، خدمت‌رسان مناطق محروم و کم بضاعت و افرادی است که امکان حضور در کارگاه‌های مراکز را ندارند.

بخش مکاتبه‌ای آفرینش‌های ادبی ابتدا با نام مرکز بررسی آثار آغاز به کار کرد که در حال حاضر بیش از ۶هزار عضو کودک و نوجوان در سراسر کشور آموزش‌های تخصصی در زمینه‌ نوشتن خلاق، شعر و داستان را در قالب نامه از مربیان خود دریافت می‌کنند.

کودکان و نوجوانان مناطق محروم و روستایی که به مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دسترسی ندارند، بیشترین اعضای بخش مکاتبه‌ای را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/