پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

بودجه کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر و بعد از ظهور غلام‌رضا تاجگردون روند رو به رشدی داشته است؛ این چینش بودجه‌ای به لطف پیگیری‌های متولیان بودجه این استان در دوران پساتاجگردون هم ادامه داشت؛ رشدی که البته این روزها تحت‌الشعاع اشتباه در برداشت و کپی‌برداری چند رسانه شده است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، یکی از رسانه‌های محلی کهگیلویه و بویراحمد در خبری به نقل از یک سایت گمنام دیگر مدعی شده است که در پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کشور، کهگیلویه و بویراحمد کمترین بودجه را دارد.

جالب اینجاست که بودجه سال ۱۴۰۰ به قانون تبدیل شده اما این سایت‌ها که احتمالا خبرهای قبلی را کپی کردند، به لایحه بودجه، آن هم پیش‌نویس آن استناد کردند؛ این گاف رسانه‌ای در حالی است که دولت بودجه ۱۴۰۱ را تحویل مجلس داده است.

نکته دیگر اینکه ادعای این سایت با واقعیت همخوانی ندارد.

علی شهابی‌نسب در همین خصوص به ریواس جنوب گفته است که این موضوع که استان کهگیلویه و بویراحمد در بودجه ۱۴۰۰ کمترین بودجه را داشته است دروغی آشکار و عجیب است و جالب این است که مدعین به پیش‌نویس یک لایحه استناد کردند که معلوم نیست سند آن را از کجا آوردند که ما خبر نداریم!

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با قاطعیت این ادعا را رد می‌کنم، افزود: در بودجه سال ۹۹ و همچنین بودجه سال ۱۴۰۰ بر اساس اعتبارات ابلاغی جدول ۱-۱۰ قانون بودجه، کهگیلویه و بویراحمد در جایگاه ۱۹ کشور قرار دارد و این به این معنی است که ۱۲ استان دیگر اعتبارات ابلاغی کمتری داشتند.

وی با ابراز تعجب از چنین جوسازی‌هایی ادامه داد: کهگیلویه و بویراحمد در بودجه سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ به لحاظ اعتبارات عمرانی حداقل از ۱۲ استان  وضعیت به مراتب بهتری دارد.

شهابی‌نسب گفت: ملاک آمارها و مطالب ما قانون بودجه است که لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ هم تحویل مجلس شده اما این سایت از پیش‌نویس لایحه بودجه سال قبل حرف می‌زند که به قانون تبدیل شده و از اساس ادعای آنها صحت ندارد.

به گزارش ریواس جنوب، بررسی اسناد مرتبط با بودجه نشان می‌دهد که استان در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ در جایگاه ۱۹ کشور بوده و بودجه سال ۱۴۰۱ هم هنوز مشخص نیست.

به نظر می‌رسد برخی افراد با مقاصد شخصی و با هدف تخریب یک مدیر هم‌استانی اینچنین با اخبار بازی می‌کنند تا نقش قابل قبول برنامه و بودجه در رشد اعتبارات و حفظ این روند صعودی و جایگاه استان در کشور را زیر سوال ببرند.

مبنای خبر این رسانه سایت تجارت نیوز بوده که اگر چه تاریخ خبر جدید است اما اطلاعات این خبر قدیمی و بر اساس پیش‌نویس لایحه بودجه سال قبل است!{ کلیک کنید}

این در حالی است که سایت‌های معتبرتر، رتبه بودجه‌ای کهگیلویه و بویراحمد را به درستی اعلام کردند.{ کلیک کنید}

انتهای پیام/