پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

نمی‌شود همواره به مردم فشار آورد/ اگر این مردم نباشند عملاً این نظام هم نیست/ به بسیجیان گفتم ظاهر و پشت‌پرده زندگی فلان فردی که به پهنای صورت در تلویزیون برای امام حسین اشک می‌ریزد فرق می‌کند

نماینده شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس، با بیان اینکه در ماجرای خانم مهسا امینی از هر دو طرف مورد هجمه قرار گرفته‌است، گفت: تا وقتی که ما نتوانیم کنار هم بنشینیم و به صورت مستند حرف‌های خود را بیان کنیم، هیچ چیز در کشور سر جای خود قرار نمی‌گیرد.

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت جهرم بازداشت شد

رئیس کل دادگستری استان فارس از بازداشت مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جهرم با اتهام فساد اداری خبر داد.

رئیس اداره برآورد اجتماعی و افکارسنجی پلیس فارس: اینکه انتظار داشته باشیم که پلیس با خواهش و التماس با متخلف رفتار کند، ساده‌انگارانه است

رئیس اداره برآورد اجتماعی و افکارسنجی پلیس فارس گفت: اینکه انتظار داشته باشیم تا پلیس با خواهش و التماس از متخلف یا کسی که در کار نیروی انتظامی اخلال ایجاد می‌کند، درخواست عمل به قانون را داشته باشد؛ بسیار ساده‌انگارانه است.

موضع رئیس کل دادگستری فارس درباره برخورد قضایی با اتفاقات اخیر

رئیس کل دادگستری استان فارس در بازدید از بازداشتگاه مرکزی شیراز با بیان اینکه بازداشت شدگان حوادث اخیر تا پایان تحقیقات قضایی در بازداشت خواهند بود، گفت: با افرادی که اقدام به آسیب زدن به اموال عمومی و تخریب بیت‌المال کرده‌اند و آرامش عمومی جامعه را برهم زده‌اند، قطعاً در محاکم قضایی برخورد جدی خواهد شد.

رئیس مجلس از طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس بازدید کرد

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۷ مهرماه در سفر یک روزه به جنوب فارس، از طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به این استان بازدید کرد.

⇐ کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است

سخنگوی وزارت علوم و مدیرکل حوزه وزارتی، گفت: کلاس‌های درس همه دانشگاه‌های کشور حضوری است.

⇐ تشریح برنامه‌های دهه وقف در استان فارس

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، با اشاره به اینکه همه ساله از ۲۸ صفر تا هفتم ربیع الاول به عنوان دهه وقف نامگذاری شده است، به تشریح برنامه‎‌های این ایام در فارس پرداخت.

⇐ این فجر تیم رویایی مرحوم یاوری را تداعی میکند

سرمربی فجرسپاسی شیراز از کیفیت فعلی تیمش رضایت کامل داشته و معتقد است که امروز فجر دوران مرحوم یاوری را تداعی میکند.

⇐ فقط ۴۰ دقیقه فوتبال بازی کردیم

سرمربی صدرنشین لیگ یک اعتراف می کند که تیمش در شیراز مستحق شکست بوده است.

⇐ عملیات اجرایی باند دوم محور لامرد – خنج در استان فارس آغاز شد

عملیات اجرایی باند دوم محور لامرد – خنج به طول حدود پنج و نیم کیلومتر در استان فارس روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان ملی و محلی آغاز شد.

⇐ عاملان درگیری دسته‌جمعی در اقلید دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید اعلام کرد: چهار نفر از متهمان نزاع و درگیری دسته جمعی در پارک “لاله” این شهرستان دستگیر شدند.

⇐ خودروی سواری حامل ۸۹ میلیارد ریال عینک قاچاق در فارس توقیف شد

فرمانده انتظامی شهرستان کوه‌چنار گفت: عینک‌های خارجی قاچاق به ارزش ۸۹ میلیارد ریال در بازرسی از یک خودروی سواری در این شهرستان کشف و خودروی حامل این محموله توقیف شد.

⇐ دولت به دنبال توسعه خدمات بهداشتی در مناطق محروم است

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت به دنبال توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم است، گفت: طرح سلامت محور بیمارستان داراب نیز در این راستا مورد توجه و اهتمام مسئولان است.

⇐ شاخص‌ترین برنامه دهه وقف در فارس خدمات درمانی است

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان فارس اعلام کرد که شاخص‌ترین برنامه مد نظر این اداره برای گرامیداشت دهه وقف امسال، ارائه خدمات درمانی در سطوح مختلف و به شکل رایگان است.

پایان/ مهشید آردی