پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرار مالیاتی پزشکان این استان جدی نیست اما تذکرات کتبی در این زمینه صادر شده است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، میلاد فرخان در پاسخ به پرسشی در خصوص عدم نصب کارتخوان در مطب پزشکان توضیح داد: واقعیت این است در استان کهگیلویه و بویراحمد خوشبختانه فرار مالیاتی پایین است اما تاکنون در این زمینه به چندین پزشک تذکر کتبی داده شد.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: واحد مبارزه با فرار مالیاتی این اداره‌کل با جدیت زیادی فعال شده و مماشاتی در این زمینه نخواهیم داشت.
وی با اعلام سامانه تلفنی ۱۵۲۶ تصریح کرد: همکاران من با دقت و حساسیت، موارد فرار مالیاتی در این استان را رصد می‌کنند اما مردم می‌توانند مواردی را که مشاهده می‌کنند به ویژه در مورد عدم نصب کارتخوان را از طریق این سامانه گزارش کنند.
فرخان افزود: کارکنان سخت کوش این اداره کل برای تحقق اهداف پیشرو و تکریم حقوق مودیان تلاش مضاعف و تقدیرآمیزی را دارند.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد همچنین در مورد نحوه توزیع درآمدهایی که از طریق مالیات وصول می‌شود، ادامه داد: در سال جاری ۳۱۵ میلیاردتومان از محل درآمدهای مالیاتی بین شهرداریها، دهیاری ها، روستاهای فاقد دهیاری و عشایر توزیع شد.
فرخان افزود : در یکسال گذشته این اعتبار ۱۳۹ میلیارد تومان بود اما این اعتبار در سال جاری رشد سه برابری داشته است.
وی از توزیع ۱۴۶ میلیارد تومان عوارض آلایندگی در مناطق مشمول الایندگی خبر داد و گفت: این میزان در سال گذشته ۲۶ میلیارد تومان بود که رشد حدود ۶ برابری را نشان می دهد.
وی گفت: طبق قانون، شهرداری ها مکلفند اعتبارات مالیاتی را در بخش مبلمان شهری، اجرای پروژه های جدید و عمرانی هزینه کنند و مکاتبات لازم در این خصوص انجام گرفته است.
وی تصریح کرد: در سال جاری ۲۹ میلیارد تومان به امور عشایر، به روستاهای فاقد دهیاری ۱۶ میلیارد تومان، ۱۱۸ میلیارد تومان به دهیاری های استان و بقیه مبلغ ۳۱۶ میلیاردتومان به شهرداری ها پرداخت شده است.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد اظهار کرد: توزیع اعتبار از محل مالیات برارزش افزوده بر اساس سرانه جمعیتی بین شهرها و روستاها توزیع می شود.
فرخان با بیان اینکه دفتر مرکزی فروشگاههای زنجیره ای در تهران است و پیگیری‌هایی برای وصول مالیات آنها انجام گرفته است، گفت: البته مالیات بر ارزش افزوده این فروشگاهها وصول شده است.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: سهم بخش مشاغل از پرداخت مالیات مصوب حدود ۵ درصد است.
انتهای پیام/