پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از سرعت گرفتن احداث مسکن ملی در این استان خبر داد و گفت:  ۳۵۵ واحد جدید در یاسوج به بانک مسکن این استان معرفی شد و امیدواریم شبکه بانکی آمادگی همراهی با این طرح را بیش از گذشته داشته باشند.

محمد راستا در گفت‌وگو با ریواس جنوب در یاسوج اظهار کرد: تولید و عرضه مسکن یکی از شعارهای بنیادین دولت سیزدهم است و مجموعه راه و شهرسازی با عزم و آمادگی کامل در حال محقق کردن این شعار در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در شهر یاسوج با کمبود زمین دارای شرایط مواجه بودیم اما با تدابیری که اندیشیده شد و حمایت‌های مجموعه ارشد استان این مشکل در حال رفع شدن است و ۲ سایت ۳۵۵ واحدی در یاسوج در حال احداث است.

راستا، این واحدها را شامل سایت ۱۶۰ واحدی محمودآباد و ۱۹۵ واحدی ارم اعلام کرد و گفت: سایت ارم به تازگی فعال شده و پیمانکار و سازنده آن در حال انعقاد قرارداد با بانک مسکن است.

وی تصریح کرد: همه عوامل درگیر با نهضت ملی مسکن یک هدف مشترک دارند و اکنون هم‌افزایی در این طرح کارساز است اما این یک واقعیت است که نبض این طرح با سیستم بانکی است و باید روند پرداخت‌ها سرعت بگیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سرعت معرفی‌ها از سرعت پرداخت‌ها پیشی گرفته است، تاکید کرد: انتظار ما از شبکه بانکی به ویژه بانک تخصصی حوزه مسکن این است که سخت‌گیری‌ها را کم کنند و خود را متناسب با حجم واحدهای معرفی شده آماده کنند.

راستا ادامه داد: در این هفته و روزهای آتی بیش از یک‌هزار واحد دیگر به بانک‌ها معرفی خواهد شد.

وی گفت: واحدهای معرفی شده در قالب طرح نهضت ملی و در بخش سازندگان به بانک مسکن معرفی می‌شوند که امیدواریم این بانک بتواند به سرعت این تسهیلات را پرداخت کند و بخشی از مردم از این طریق صاحب سرپناه شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از برگزاری شورای مسکن در این هفته خبر داد و یاداور شد: بانک‌های کم‌کار در این شورا مشخص و تصمیمات لازم در مورد آن‌ها اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/