پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز چهارشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۲ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

پذیرش آبفا شیراز در بورس انرژی

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با اشاره به فراهم شدن امکان فروش پساب از طریق بورس انرژی، افزود: برای اولین بار طرح عرضه و فروش پساب از طریق بورس برای سه شرکت آبفای استان تهران، شیراز و بوشهر پذیرش شده است. که با پذیرفته شدن آبفا شیراز در بورس انرژی ، ۱۴ میلیون متر مکعب از پساب شرکت از طریق بورس قابل واگذاری خواهد بود.

تشییع شهید الله‌پور “مامور پلیس راه” – شیراز

وداع با پیکر مطهر شهید سرگرد “مهدی الله‌پور” و تشییع مامور غیور پلیس راه، که همراه با ۳ همکارش در حادثه تروریستی شهرستان خاش به شهادت رسید، شامگاه سه‌شنبه ۳ مرداد در حرم مطهر شاهچراغ(ع)  با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مردم و خانواده شهدا برگزار شد.

اقامه نمازجمعه عاشورایی در شیراز

نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس، اعلام کرد که این هفته با حضور همه مومنان عزادار، شاهد اقامه نماز جمعه عاشورایی در شیراز، حرم سوم اهل بیت(ع) خواهیم بود.

اجرای ۷۰ درصدی برنامه الگوی کشت در فارس

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی فارس مدعی‌ست که ۷۰ درصد از برنامه الگوی کشت در این استان به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور، اجرایی شده است.

آماده‌باش بیمارستان‌های فارس در تاسوعا و عاشورا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آماده باش کامل تمام واحدهای اورژانس پیش بیمارستانی، مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

اعطای تسهیلات ویژه برای صنایع فارس

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن فارس از اعطای وام ویژه صنایع و معادن راکد و نیمه فعال در استان خبر داد.

فرآیند ثبت‌نام برای انتخابات مجلس براساس قانون جدید

رئیس ستاد انتخابات فارس در خصوص فرآیند ثبت‌نام در انتخابات با توجه به تصویب قانون جدید، توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که همه داوطلبان باید مرحله “پیش‌ ثبت‌نام” را انجام دهند.

بخش خصوصی جای دولت را تنگ نمی‌کند

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: این تفکر که اگر کار به بخش خصوصی واگذار شود، جای دولت تنگ خواهد شد؛ تفکری اشتباه و غیراصولی است.

رویکرد جهاددانشگاهی در حوزه اشتغال براساس بازار کار تنظیم شده است

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه رویکرد این نهاد در حوزه اشتغال براساس بازار کار تنظیم شده و مهارت، آموزش صحیح و کاربردی را مدنظر قرار می‌دهد، گفت: ورود و نقش‌آفرینی جهاد دانشگاهی به عرصه اشتغال کمک شایان و مضاعفی به کاهش معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار خواهد داشت.

تعیین تکلیف کلیه وسایل نقلیه توقیفی در فارس تا پایان تابستان

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به تعیین تکلیف بخشی از وسایل نقلیه توقیفی در پارکینگ‌های انتظامی این استان طی ماه‌های گذشته خبر داد و یادآور شد که دستگاه قضا بنادارد تکلیف همه وسایل نقلیه توقیفی را تا پایان تابستان امسال، مشخص و آنها را از پارکینگ خارج کند.

رونق گردشگری داراب با تخصیص ۹۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر رییس‌جمهور

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داراب گفت: بیش از ۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت سیزدهم به استان فارس به نگهداری و تقویت زیرساخت‌های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان تخصیص و در اجرای ۱۰ پروژه هزینه شده است.

جهاد دانشگاهی متولی فعالیت‌های فرهنگی برای پاسداشت شهدای حرم مطهر شاهچراغ(ع)

رییس جهاد دانشگاهی فارس گفت: همه فعالیت‌های فرهنگی استان‌ها برای زنده نگه داشتن یاد شهدای حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) و جلوگیری از فراموشی این جنایت تاریخی، به جهاد دانشگاهی استان سپرده شد تا با محوریت این مرکز انجام شود.

کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت تره‌بار در فارس با اجرای طرح از مزرعه تا سفره

طرح از «مزرعه تا سفره» یک زنجیره تولید و توزیع محصولات کشاورزی است که به گفته متولیان امر اقدامات قابل توجهی برای تحقق اهداف تعریف شده در این طرح در فارس انجام شده و اجرای آن موجبات تنظیم بازار و کاهش۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت ۷۸محصول در بازار صیفی‌جات و میوه‌جات شیراز را فراهم کرده است.

اعتبارات سفر رییس جمهور، بسترساز پژوهش‌های فناورانه دانشکده نفت شیراز

رییس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز گفت: تخصیص ۵۶ میلیارد ریال از محل اعتبار سفر رییس جمهور به فارس برای تجهیز این دانشکده بستر لازم را برای پژوهش‌های فناورانه استادان دانشگاه فراهم کرد.

 

 

پایان/ مهشید آردی