پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در یک نشست خبری، در مورد شیوه اداره شهر یاسوج، عرض کوچه‌ها و سلیقه‌ای عمل کردن در تصمیمات، دردسر بزرگ پروژه‌های نیمه‌تمام، پروژه‌های فراموش شده‌ای چون راه‌آهن اقلید یاسوج، آرامش روانی شهروندان، عملکرد معاونین قبل از خودش، یک تصمیم خوب در مورد اختیارات دهیاری‌ها، نظرش در مورد استاندار، سرانه فضای آموزشی اطراف یاسوج، یک خبر خوب در حوزه مارگون و زیبایی و نهایتا نظرش در مورد عملکرد سرپرست جدید شهرداری یاسوج، نکات قابل تاملی را اشاره کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی‌محمد روستا در نشست مشترک خبری با شهردار یاسوج، گفت: اهل تعارف نیستم اما حقیقتا آقای بهرامی مدیری جوان و با انگیزه است و از وقتی آمده، خوب کار کرده و کارهای خوبی را شروع کرد و تیم استانداری و خود بنده با تمام توان حامی هر مدیری هستیم که برای این مردم خدمتی می‌کند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: من نمی‌دانم در شهر یاسوج چه کرده‌اند که این چهره نازیبای و ناجور را دارد؛ ساندویچی کنار تعمیرگاه، آرایشی کنار سوپری و اصلا معلوم نیست این شهر روی چه معیاری اداره می‌شود، البته مقصر یک نفر خاص نیست اما آنچه مهم است این بوده که اهتمام شهردار جدید برای تغییر و ترمیم ایرادات و مبلمان شهری یاسوج است.

روستا تصریح کرد: با این ساخت و سازها و ناهمگون بودن آن، شهروندان ما حتی آرامش روانی هم ندارند و کنار یک دو طبقه می‌آیند و انبوه‌سازی می‌کنند و در تعداد طبقات و عرض کوچه‌ها، حقیقتا سلیقه‌ای عمل شد اما امروز وعده پایان دستکاری و سلیقه‌ای عمل شدن در کمیسیون‌های فنی شهرسازی را می‌دهم؛ مگر می‌شود عرض کوچه و تراکم و تعداد طبقه را خاله‌خرزویی کنیم؟ این شهر باید سامان بگیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: ما دکتر و مهندس و استاد زیاد داریم و چیزی که کم‌داریم انسان‌های خداترس و خودساخته است.

روستا ادامه داد: ما برای کار کردن آمدیم و آنهایی که من را می‌شناسند می‌دانند که اهل شلوغ‌کاری و مانور دادن نیست، معتقدم یک مدیر به تنهایی به منطقه‌ای برود و یک کاری را انجام دهد بهتر از یک کاروان مدیری هست که بروند و بنزین و غذا مصرف کنند و کاری نکنند و برگردند؛ خیلی از کارها را باید در سکوت انجام دهیم و آن که باید ببیند، می‌بیند.

ساخت و سازهای خاله خرزویی در یاسوج

وی با بیان اینکه برایم زیلایی و دیشموک و پیچاب و سرآسیاب یوسفی تفاوتی ندارند و دعای خیر مردم برایم مهم است، افزود: همه معاونین قبل از من کار کردند و در حد توان و‌ وسع خود خدماتی داشتند اما امروز دردسر بزرگ ما پروژه‌های نیمه‌تمامی هستند که روزی با یک‌میلیارد تومان به مناقصه رفتند اما اکنون با ده‌ها و صدها برابر این پول‌ها تمام هم نمی‌شوند؛ گاهی هزینه‌های مقاوم‌سازی این پروژه‌ها که نیمی از عمر خود را سپری کردند از کل اعتبار پروژه بیشتر است و گاهی خود همین مقاوم‌سازی یک پروژه جدید می‌شود در دل آن پروژه و اینگونه است که گاهی ۱۵ سال از عمر یک پروژه می‌گذرد و تازه می‌خواهد افتتاح شود‌.

روستا در ادامه از دست پر تیم عمرانی استان حرف زد و گفت: از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی کردیم و حاصل آن در هفته دولت، افتتاح و‌ کلنگ‌زنی ۷۲۲ پروژه مهم در حوزه عمرانی با اعتبار ۵ همت شده که ۵۲۷ پروژه آن افتتاحی هستند و از حیث نسبت جمعیت به پروژه رتبه اول کشور هستیم.

وی از یک کار خوب در این استان هم صحبت کرد و ادامه داد: برای تحقق مهاجرت معکوس به روستاها، دهیاری‌ها تقویت شدند و اعتبار مستقیم می‌گیرند تا برای مردم کار کنند برای همین بیشترین افتتاحیه‌ها در همین حوزه دهیاری‌هاست.

معاون عمرانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، آقای احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد را دلسوز و کاری خواند و نوید تحول در زیرساخت‌های دو منطقه محروم مارگون و زیبایی را به همت استاندار و پیگیری‌ها او داد؛ روستا، جرقه این کار را در برنامه‌ریزی برای بازدید وزیر کشور از این مناطق دانست و تاکید کرد: شب و روز پیگیر انجام مصوبات و اقدامات لازم در زیرساخت‌های مناطق محروم استان هستیم.

وی گفت:حاشیه شهر یاسوج به لحاظ سرانه فضای آموزشی، سیاه و نگران‌کننده است و پیگیر احداث ۳ مدرسه در حاشیه مرکز استان هستیم‌

روستا ادامه داد: البته هرگز از پروژه‌های بزرگ استان نظیر سد آبریز، سد تنگ‌سرخ، راه‌آهن اقلید به یاسوج، آب‌رسانی به حومه غربی دهدشت و لیکک و دیگر پروژه‌ها غافل نشدیم و این پروژه‌ها در مسیر اجرایی و انجام کار قرار دارند.

انتهای پیام/ بنام