پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

امروز و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، فرهنگیان، دانش‌آموزان، مادر شهید سید روح‌الله بزرگواری و جمعی از مردم شهر دهدشت، مدرسه ۹ کلاسه زنده‌یاد سید روح‌الله بزرگواری در شهرستان کهگیلویه با دست مبارک فرزند شهید برسیاه افتتاح و تحویل دانش‌آموزان شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، حجت‌الاسلام علی‌محمد بزرگواری نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در دور هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی، یک واحد آپارتمان خود را که از محل تسهیلات اعطایی مجلس خریده بود را به کار نیک و ارزشمند مدرسه‌سازی در منطقه محروم کهگیلویه اختصاص داد و امروز این مدرسه در آیینی با شکوه به صورت رسمی شروع با کار کرد.

در این مراسم که حضور خانواده‌های شهدا پررنگ بود، فرماندار کهگیلویه با قدردانی از این کار ماندگار حجت‌الاسلام بزرگواری، گفت: حقیقتا آقای بزرگواری روزی در عرصه جهاد دفاعی و دفاع از حرم و وطن برای این مرز و بوم سنگ تمام گذاشت و امروز در جهاد فرهنگی و سنگر مقدس تعلیم و تربیت دین خود را به مردم زادگاهش ادا کرد و در ساخت این مدرسه زیبا و مجهز نام خود و فرزند شهیدش را ماندگار کرد.

سید عبدالعزیز موسوی با ذکر آیه‌ای از قرآن کریم پیرامون ارزش و جایگاه انفاق در دین اسلام، افزود: خیلی از کسانی که اهل انفاق و‌ مشارکت در کارهای خیر هستند دارای مال و منال زیادی هستند اما ارزش کار خانواده آقای بزرگواری وقتی چند برابر می‌شود که او دارایی زیادی ندارد و همین آپارتمانی که فروخته و در این راه مقدس خرج کرده را به صورت اقساطی در دوره نمایندگی‌اش خریده و هنوز قسط آن را پرداخت می‌کند.

در ادامه این آیین، معاون پشتیبانی اداره‌کل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد شخصیت و اقدام ارزشمند خیر گرانقدر حجت السلام علی محمد بزرگواری را ستود و گفت: این اقدام ارزشمند سید علی محمد بزرگواری و خانواده محترمشان برای همیشه ماندگار است و باید چنین اقدامات ارزشمندی که در این مسیر انجام می‌گیرد را قدر بدانیم.

احسانی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در استان، تصریح کرد: این آموزشگاه ۹ کلاسه در مساحت یک هزار و ۳۷ متر مربع دایر شده است.

زنده‌یاد سید روح‌الله بزرگواری افسر عقیدتی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) دچار اتفاق ناخوشایندی شد و در یک اقدام نوع دوستانه همه اعضای بدنش را به سه بیمار نیازمند اهدا کرد؛ او که در حین ماموریت و دفاع از کیان این مرز و بوم به دیدار معبودش رفت، به درجه رفیع شهادت و کسب عنوان پرافتخار «شهید» نائل شد.

در پایان این مراسم، فرماندار کهگیلویه از مادر شهید روح‌الله بزرگواری برای افتتاحی و قیچی روبان این مدرسه نوساز دعوت کرد که مادر شهید نیز در حرکتی زیبا، قیچی را به دست فرزند شهید والامقام، شهید برسیاه داد تا روز دوشنبه سوم مهر ماه در شهر دهدشت یادآور یک روز نیک و یک اقدام ارزشمند فرهنگی در سنگر تعلیم و تربیت شود.

افتتاح مدرسه شهید بزرگواری در دهدشت