پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری‌ یاسوج خواست تا با همکاری پلیس نقاط پرترافیک شهر را اصلاح هندسی کند؛ روستا از کاهش شعاع میدان جهاد و اصلاح چند تقاطع در این شهر خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی محمد روستا در نشست شورای ترافیک با بیان اینکه جلسات به صورت ماهیانه برگزار شود، گفت: وضعیت ترافیک یاسوج مورد انتقاد مردم و رسانه‌ها است و می‌طلبد اقدام اساسی صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: حل معضل ترافیکی در یاسوج نیازمند برنامه بلند مدت است تا در بازده زمانی به نتیجه برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: سرانه پایین پارکینگ، نبود زیرساخت حمل و نقل و مهاجرت پذیری و ضعف فرهنگ از عوامل اساسی در بروز مشکلات و چالش های ترافیک شهر یاسوج است.

وی با اشاره به وضعیت ترافیک در میدان جهاد یاسوج گفت: شعاع میدان جهاد با هدف کاهش ترافیک در این مسیر پرتردد کمتر خواهد شد .

روستا با تاکید بر برگزاری جلسات شورای ترافیک شدن گفت: به جزء گچساران، بویراحمد و دنا سایر شهرستان‌ها در برگزاری جلسات شورای ترافیک کوتاهی کردند و با کاهش ۱۷ درصدی برگزاری جلسات شهرستان ها از رتبه پنجم به ۱۸ تنزل کردیم.

وی بیان کرد: دبیرخانه شورای ترافیک شهرستان‌ها و استان‌ و همچنین‌معاونت عمرانی آماده دریافت نظرات، پیشنهادات اجرایی و عملی تمامی متخصصان و صاحب‌ نظران حوزه مهندسی ترافیک جهت رفع مشکل ترافیک‌شهرهای شهرهای استان علی الخصوص یاسوج هستند.

این مسوول در خصوص نصب پل هوایی در بلوار ارم شهر یاسوج جلوی درب بیمارستان شهدای گمنام با اشاره به اینکه ۹۷ درصد مردم از پل هوایی استفاده نمی‌کنند، گفت: این مورد با حضور شهرواری و تامین اجتماعی بررسی شود.

روستا بیان کرد: در حال حاضر تونل های مسیر پاتاوه به دهدشت به صورت موقت تامین شده است و نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد کابل کشی و ایجاد روشنایی تونل ها هستیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: تقاطع گندی خوری به دهدشت پر تردد ترین تقاطع استان است که در مسیر پاتاوه به دهدشت واقع شده و در هفته چندین مورد تصادفات را شاهدیم که علائم راهنمایی و رانندگی نصب شود.

فرماندار بویراحمد هم گفت: علائم کمی در محور پاتاوه به دهدشت وجود دارد و محور خطرناک است که نصب علائم و ایمن‌سازی پل‌ها ورودی به لوداب هم انجام شود.

نماینده پلیس راهور هم در این نشست گفت: برخی از صنوف و کلینیک شهید مفتح ، اداره امور مالیاتی در بلوار امام خمینی(ره) هستند، گره ترافیکی ایجاد کردند که برنامه‌‌ای برای آنها در دستور داریم،  ضمن اینکه شماره ۱۲۰ آماده دریافت موارد پارک دوبل در یاسوج است.

پایان پیام/