پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پیرو مصوبه استانداری کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر تعطیلی روزهای پنج شنبه ادارات و دستگاه های اجرایی در این استان طی بهمن ماه، ساعت کاری بانک های استان هم دستخوش تغییراتی شد.

به گزارش ریواس جنوب؛ شورای هماهنگی بانک های استان کهگیلویه و بویراحمد در اطلاعیه ای ساعت کاری بانک های استان را اعلام کرد.

بر اساس این اطلاعیه، بانک ها در روزهای پنج شنبه بهمن ماه، تعطیل نیستند و خدمات به مشتریان خود را در بازه زمانی ۹ تا ۱۲ انجام خواهند داد. ساعت حضور کارکنان هم ۸:۴۵ تا ۱۲:۳۰ تعیین شده است.

در سایر روزهای کاری بهمن ماه خدمات به مشتریان در شعب بانک های استان از ساعت ۷:۴۵ آغاز می شود و ساعت ۱۳:۳۰ پایان می یابد. ساعت حضور کارکنان بانک ها در این روزها نیز ۷:۳۰ تا ۱۴ تعیین شده است.

منصور دانش آموز، رییس شورای هماهنگی بانک های استان کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگار ما گفت که این تصمیم در راستای مصرف بهینه انرژی و پیرو مصوبه استانداری در خصوص تعطیلی پنج شنبه ها در بهمن ماه اتخاذ شده است.

روز گذشته استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نامه ای خطاب به ادارات و دستگاه های اجرایی نوشت؛

«طبق اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر افت شدید دما در اکثر مناطق کشور و به تبع افزایش مصارف گاز در بخش خانگی_ تجاری و تامین پایدار گاز و برق شهرها و روستاها و جلوگیری از قطع گاز به استناد بند ۲ مصوب شورای عالی امنیت ملی کشور، مصوبه شورای راهبری توسعه مدیریت استان و درخواست شرکت گاز، تمامی سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی به استثنای مراکز خدمات رسان، درمانی و نظامی روزهای پنجشنبه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه تا پایان بهمن ماه تعطیل خواهند بود».

بسیاری بر این عقیده اند که شعب بانک ها هم به دلیل تعدد و هم به دلیل دارا بودن فضاهای باز و سالنی، بیشترین مصرف و هدرروی انرژی را دارند و می گویند با وجود ابزارهای الکترونیک امروزی و انجام اکثر قریب به اتفاق خدمات مورد نیاز مشتریان به صورت غیرحضوری، دلیلی برای استثناء کردن آنها در مصوبات همراستا با مصرف بهینه انرژی وجود ندارد اما بعضاً برخی از مدیرانی که در رویه سنتی و دستی گذشته مانده اند، در این خصوص مقاومت می کنند.