پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالی که در کهگیلویه و بویراحمد بسیاری از واحد‌های تولیدی به دلیل مشکلات بانکی، بدهی‌ها و مشکلات حقوقی و تملک بانک‌ها تعطیل سدند، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در سفری به یاسوج گفته است که اجازه نمی‌دهیم هیچ واحدی به دلیل بدهی و وام تعطیل شود.

به گزارش. ریواس جنوب به نقل از ایرنا، اصغر جهانگیر امروز سه شنبه در بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی یاسوج اظهار کرد: باید سعی کنیم که با هماهنگی و تعامل بیشتر بین مجموعه دولتف بخش خصوصی و مردم زمینه تحقق شعار امسال را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی و معاونت پیگشیری از وقوع جرم یکی از وظایف و رسالت های اصلی اش ایجاد هماهنگی های و نظارت بر حشن اجرای قوانین به ویژه در حوزه کسب و کار است.

معاون قوه قضائیه: اجازه نمی دهیم واحد تولیدی به خاطر بدهی تعطیل شود

جهانگیر یادآور شد: یکی از وظایف دبیرخانه شورای عالی از وقوع جرم قوه قضائیه تقسیم کار ملی در حوزه کسب و کارها و تولید است.

وی گفت: جاهایی هم که گزارش هایی از برخی کم کاری ها و یا کوتاهی در اجرای قوانین دریافت شود و یا موانعی ایجاد می کنند اقدام های پیشگیریانه را انجام می دهیم و از دستگاه هیا خاطی نیز مطالبه گری می کنیم و بر اساس روال قانونی اگر جایی کوتاهی صورت گرفته باشد برخورد قانونی خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: در حال حاضر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان حدود ۲۱ شهرک صنعتی مصوب وجود دارد و ۱۳ شهرک در حال واگذاری زمین و یا حق انتفاع داریم و میزان اشتغالزایی کل واحدهای صنعتی پنج هزار و ۶۵۹ نفر است.

سید صدرالله درست افزود: زیرساخت های لازم برای فعالیت و حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در حوزه های مختلف و در ۱۳ شهرک و نواحی صنعتی در این استان فراهم است.

وی تصریح کرد: رویکرد دولت مردمی سیزدهم تعامل مثبت و حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران  در راستای تحقق جهش تولید است و استان کهگیلویه وبویراحمد ظرفیت های متنوع در بخش های مختلف برای سرمایه گذاری داغرد و مسئولان استانی به ویژه سید علی احمد زاده همواره بر رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران و ایجاد زمینه مناسب برای حمایت از تولید تاکید دارند.