پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب/رئیس قوه قضاییه در سفر به یاسوج پیرامون زندانی شدن وزیر سابق جهاد کشاورزی، سرنوشت پرونده چای دبش و ماجرای سد خراسان توضیحاتی داد؛ او برای عدم اجرای سد خراسان یک تقلب خوب به مدیران استان رساند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در جمع دانشجویان دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوالات دانشجویان اظهار کرد: باید بگویم که بعد از اطلاع دولت توسط معاون اول رئیس‌جمهور، با تلاش سازمان بازرسی، دولت و قوه قضاییه و سایر نهاد به موضوع چای دبش رسیدگی و اقدامات خوبی در این زمینه انجام گرفت.

وی ادامه داد: سه میلیارد دلار مبلغ کمی نیست و دراین‌رابطه قوه قضاییه به مسئولیت خود حتماً رسیدگی خواهد کرد.

رئیس قوه قضاییه در پاسخ یکی دیگر از سؤالات دانشجویان در رابطه با وزیر سابق جهاد کشاورزی نیز گفت: وی از مسئولیتش برکنار و به سه سال زندان نیز محکوم شد.

وی در پاسخ به سؤالی دیگر در رابطه با برخورد با دانه‌درشت‌ها نیز گفت: اینکه دو نفر یک جرم را انجام می‌دهند باید یک‌جور برخورد شود درست نیست، شاید فرد دوم به علت فقر و نداری اینکار را انجام داده باشد.

وی به مسئله سد خرسان نیز اشاره کرد و گفت: من نمی‌تواند؛ دراین‌رابطه ورود پیدا کنم، اما اگر مسئولان استانی با هم متحد باشند می‌توانند تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ کنند.

این اظهارنظر رییس دستگاه قضا یک درس به مدیران کهگیلویه و بویراحمدی است تا بدانند که بدون اتحاد کاری از پیش نمی‌برند؛ اما سوال اساسی این است که آیا مدیران استان ما از این تقلبی که به آنها رسانده شد می‌توانند استفاده کنند و در مقابل مردم نمره قبولی بگیرند؟