پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

زمین‌خواری و کوه‌خواری در کهگیلویه و بویراحمد موضوع جدیدی نیست اما شیوه‌های خاص تجاوز به اراضی ملی و تعدد آنها در این استان که به شدت کمبود زمین دارد، جالب توجه است.

زمین خواریبه گزارش ریواس جنوب از یاسوج، در تازه‌ترین شیوه زمین‌خواری مابین منطقه دشتروم و دلی اولاد‌علی‌مومن فردی یا افرادی به اسم عشایر اقدام به تصرف اراصی ملی این منطقه کردند.

تحقیقات خبرنگار ما نشان می‌دهد که در این منطقه هیچ‌گاه عشایری زندگی نمی‌کرده و به یکباره این اراضی در قالب عشایر، تصرف شدند و یک زندگی عشایری پا گرفته است!

جالب اینجاست، در استانی که عشایر واقعی و زجرکشیده آن در مشکلات و کمبودها غرق هستند، در این مورد زمین‌خواری هم انشعاب برق و هم آب داده شده تا زمین‌خواران در رفاه بیشتری اقدام به بلعیدن سرمایه‌های این مردم کنند.

ریواس جنوب از اداره‌کل منابع طبیعی که این روزها در بحث آتش‌سوزی‌ها با کمترین امکانات برای حفاظت از جنگل‌ها و مراتع در حد توان خود تلاش می‌کند، انتظار دارد تا با سرکشی از این منطقه، با بررسی صحت و سقم این گزارش، جلوی دست‌درازی به منابع ملی را با هر اسم و بهانه‌ای بگیرد و گزارش آن را نیز به اطلاع مردم برساند.

انتهای پیام/ بنام