پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جلسه ستاد کرونا در اظهاراتی عجیب، جنجالی و توهین‌آمیز نسبت به مردم این استان، حاشیه دیگری را برای خودش و استاندار رقم زد؛موضوعی که نیازمند ورود دستگاه مقتدر قضا و دادستان است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، احد جمالی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد است که از همان روزهای نخست انتصابش، سوگلی انتخاب‌های حسین کلانتری بود تا فیلی که در دوره دیگر استاندار ایلامی همه‌کاره استان بود به حاشیه برود.

اما احد جمالی برخلاف معاون عمرانی که بیشتر محجوب به حیا و آرام است، حتی برخلاف ماهیت مسئولیت امنیتی و سیاسی‌اش بسیار بی‌محابا و کنترل نشده نشان داده است.

او اخیرا و در غیاب استاندار، ریاست جلسه‌ای را بر عهده داشت که باز هم سوتی داد و این‌بار حرف‌هایش‌ را حساب‌نشده و توهین‌آمیز، نثار مردم یکی از شهرها و طوایف نجیب و فهیم استان کهگیلویه و بویراحمد کرده است.

معاون سیاسی استاندار که در جلسه ستاد کرونا حرف می‌زد به یک عزاداری در منطقه دیشموک اشاره کرد و ابتدا ناشیانه با قیاس کردن این عزاداری با عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)افزود: آدم باید کمی عقل داشته باشد، واقعا سخت‌ترین کار دنیا، قانع کردن آدم‌های احمق است.

اگر چه ماهیت حرف آقای معاون درست است و مردم نباید در این شرایط در مراسمات حضور داشته باشند اما این مدیر نظام اسلامی از کجا آمده که به خود اجازه می‌دهد با ولی‌نعمتان انقلاب اینگونه حرف بزند؟

مگر همین مردم نبودند که چند ماه پیش و با حضور حماسی در انتخابات فهیم و دانا بودند حالا احمق شدند؟

مگر شما نمی‌دانید که اگر امروز صندلی‌ای وجود دارد که شما راحت و آزاد سخنرانی کنید و مناصب مهم را صاحب شوید، به برکت خون شهدای همین مردم است، به برکت خون فرزندان همین مردم است؟

توهین‌های اقای جمالی به همین مورد ختم نمی‌شود و او چند ماه پیش نیز یکی از مدیران این استان را با بدترین ادبیات و با لحن کوچه‌بازاری مورد آماج انتقاد قرار داد.

واقعیت این است که حسین کلانتری مدیری ارام و به دور از حاشیه نشان داده است اما کیست که از قرابت او و آقای جمالی نداند و کیست که نداند خواسته یا ناخواسته، استان را آقای جمالی اداره می‌کند.

بدون شک آقای استاندار باید راهش را از معاونش جدا کند و او را وادار به عذرخواهی از مردم کند.

از سوی دیگر قاضی‌القضات این استان و دادستان مرکز استان که تاکنون با اقتدار عمل کردند این‌بار نیز انتظار می‌رود با احضار این معاون خاطی او را متوجه بی‌پروایی‌اش کنند و او را وادار به عذرخواهی و دلجویی از مردم کنند.

این استان به مجاهدت نیروهای نظامی و امنیتی، از آرام‌ترین استان‌ها است و با هیچ منطقی قابل تحمل نیست که یک مدیر که نانش را از نام این مردم می‌گیرد و مسئولیتش حفظ امنیت است خواسته یا ناخواسته، امنیت روانی و فیزیکی جامعه را زیر سوال ببرد و محرک احساسات مردم شود.