پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به گزارش ریواس جنوب به نقل از گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، کاربران فضای مجازی به یک سکانس از سریال آقازاده که در شبکه نمایش خانگی منتشر می‌شود واکنش‌های متفاوتی نشان داده‌اند.

در این سکانس یک زن با خواندن صیغه به مدت یک ساعت و مهریه‌ای که فقط یک شکلات است به عقد موقت یک مرد درمی‌آید.

مشاهده این صحنه جنجالی و جسورانه از بهرنگ توفیقی، کارگردان سریال آقازاده

 

آقازاده؛ عنوانی حاشیه‌ساز که این‌بار در قالب یک سریال نمایش خانگی درآمده و از همان روزهای اول پخش در فضای عمومی و مجازی سروصدا کرده است. کارگردانی این سریال برعهده بهرنگ توفیقی است و تهیه کنندگی و نویسندگی آن را حامد عنقا برعهده دارد. البته اگر نگاهی به کارنامه کاری عنقا داشته باشیم، متوجه می‌شویم که شخصیت داستانی «حامد» خیلی دور از نقش «حامد» در سریال «پدر» نیست؛ پسری مذهبی که به دلیل موقعیت و نوع رفتار و اعتقادش به یک قهرمان تبدیل شده و در مقابلش چندین ضد قهرمان قرار گرفته‌ است.

این‌بار «حامد» قصه «آقازاده»؛ بازپرس پرونده‌های اقتصادی کلان است، فردی که بیشترین بند و تبصره قانون را رعایت می‌کند، اما در زندگی شخصی خود، فریب دلش را خورده و به اصطلاح چشم و گوش بسته عاشق دختری که طعمه است، می‌شود؛ اما عاشقی «حامد» روی «راضیه» (طعمه) هم اثر می‌کند و روند قصه با تغییراتی مواجه می‌شود. تا اینجای کار قصه سیاسی تا حدی عاشقانه حامد عنقا مشکلی ندارد، اما نشان دادن برخی از سکانس‌ها و معنی‌دار بودن برخی از روابط بین زن و مرد خارج از عرف و قبح سینمای ایران است.

البته پیش از «آقازاده»، سریال‌های دیگری مانند «مانکن»، «عاشقانه»، «ممنوعه»، «دل» و … هیچ منعی در نشان دادن نوع روابط نامشروع نداشتند، حتی به نمایش گذاشتن چنین صحنه‌هایی را باعث جذب مخاطب می‌دانند.

اما در قسمت دهم سریال «آقازاده»، بخش‌هایی نشان داده شده که هم مرز محرمیت را از بین برده است و به مذاق برخی از کاربران فضای مجازی به ویژه فعالان توئیتری خوش نیامده است، و حتی عده‌ای از این کاربران این سکانس را گاف بزرگی از طرف سازندگان سریال «آقازاده» دانستند.

انتهای پیام/د