پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جزییات تازه‌ای از تجاوز یک مربی بدنسازی به پسر نونهال شیرازی، افشا شده است.

به گزارش ریواس جنوب، مادر این پسربچه ۱۰ ساله در تشریح ماجرا گفته است: «چند هفته پیش پسرم را برای کلاس دفاع شخصی در باشگاهی ورزشی و نیمه خصوصی ثبت‌نام کردم. مربی باشگاه مرد ۴۰ ساله‌ای به نام “مسعود” بود. ۲۷ خرداد، وقتی پسرم وارد خانه شد شروع به گریه کرد و گفت مربی او را به بهانه تمرین بیشتر نگه داشته اما به وی تعرض کرده است.»

او ادامه داد: «آن لحظه از ناراحتی فقط گوشی تلفن را برداشتم و با مربی تماس گرفتم. این مرد در برابر داد و فریاد‌های من فقط انکار می‌کرد اما بعد از اینکه تهدیدش کردم گوشی را قطع کرد. از آن موقع هم دیگر تلفنش در دسترس نبود.»

مادر این نونهال اضافه کرد: «ساعت ۹٫۵ شب پسرم را به کلانتری و از آنجا به پزشکی قانونی بردم که متأسفانه همکاری خوبی با من نشد. صبح روز بعد باز هم به پزشکی قانونی رفتم و تجاوز را تأیید کردند. با همان مدرک شکایت کردم و پرونده به جریان افتاد.»

** بازداشت متهم

سوم تیرماه، مربی متهم به تجاوز، در یکی از خیابان‌های شیراز دستگیر شد و به جرمش اعتراف کرد.

روابط عمومی دادگستری فارس با اعلام این خبر، به نقل از دادستان عمومی و انقلاب شیراز، فرد متهم را ۴۰ ساله و فاقد سابقه کیفری معرفی و اعلام کرد که متهم هم‌اکنون با قرار بازداشت در زندان به سر می‌برد.

به گفته‌ی صالحی برای متهم قرار نظارت قضایی و منع کامل وی از فعالیت ورزشی و مربیگری صادر و مجوز فعالیت وی لغو خواهد شد.

** واکنش رئیس رئیس هیات ورزش‌های رزمی فارس

اما در حالیکه رسانه‌ها و برخی از نزدیکان قربانی تجاوز، متهم را مربی دفاع شخصی مشهوری معرفی کرده‌اند، رئیس هیات ورزش‌های رزمی فارس گفته که «متهم هیچگونه وابستگی به این هیات و تائیدیه‌ی رسمی ندارد و فعالیت او در مکانی بدون مجوز بوده است.»

محمدرضا اوجی از باشگاه‌های ورزشی خواست که صرفاً از مربیان دارای مدرک معتبر مربیگری استفاده کنند و از خانواده‌ها نیز درخواست کرد که فرزندان خود را تنها در باشگاه‌های مورد تأیید و دارای مجوز فعالیت از اداره‌کل ورزش و جوانان ثبت نام کنند.

** قربانیان تجاوز مربی ورزشی، شاید بیش از یک نونهال!

اما در حالیکه دادستان شیراز اعلام کرده که در این پرونده تنها یک نفر شاکی است و تاکنون فرد دیگری از متهم طرح شکایت نکرده، در برخی از شبکه‌های اجتماعی ادعا شده که در این ماجرا، تجاوز به نونهالان بیشتری صورت گرفته است.

مادر پسربچه‌ی ۱۰ ساله که مورد تجاوز واقع شده در این باره می‌گوید: «علاوه بر ما، سه خانواده دیگر هم در دادگاه حاضر شده و به فساد اخلاقی این مربی شهادت داده‌اند اما هیچ کس حاضر به شکایت نشده است. تاکنون دو جلسه محاکمه برگزار شده و قاضی پرونده با پسرم صحبت کرده و رسیدگی خوبی داشته‌اند.»