پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

چند جوان بیکار در شکوائیه‌ای به ریواس جنوب از استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاون بهداشتی او خواستند تا جلوی بی‌عدالتی در آموزشگاه بهورزی این استان را بگیرند و اجازه ندهند برای مسائل سلیقه‌ای، جلوی فارغ‌التحصیلی و استخدام آن‌ها را بگیرند.

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، حدود ۷ جوان روستایی که با مشقت و فقر در آموزشگاه بهورزی به امید استخدام تحصیل کردند، آنگونه که خودشان می‌گویند برای اختلافات سلیقه‌ای با یک نفر خاص، از این آموزشگاه اخراج شدند.

گلباد هادوی، نماینده این افراد که با حضور والدین خود به دفتر ریواس جنوب مراجعه کردند، می‌گویند: وقتی برای موضوعی با مدیر این آموزشگاه همراهی نکردیم لج و لج‌بازی‌ها شروع شده و در حالی که نمره کتبی لازم را آوردیم، بدون هماهنگی قبلی، آزمون عملی برگزار کردند و در چند درس خاص که دستشان هم باز بود، در نمره عملی ما را انداختند تا نتوانیم این دوره را به پایان برسانیم.

او با اذعان به تلاش‌های مقامات دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به ویژه دکتر نعیمی در معاونت بهداشت برای حل مشکل خود، ادامه داد: از آقای استاندار و آقای ایلامی انتظار داریم با ورود به این موضوع و همکاری با معاونت بهداشتی، فکری به حال ما کنند و اجازه ندهند به ما ظلم کنند.

هادوی که مستنداتی در دست داشت، با صراحت از ظلمی که در این آموزشگاه به او شده گفت و تصریح کرد: حاضریم در هر آزمونی شرکت کنیم و مشخص شود که ما تخصص لازم را نداریم یا به ما ظلم شده است.

هادوی دلیل پیگیری‌اش را نگاه‌های مادر پیر و رنجورش دانست و توضیح داد: او با نگاه‌هایش فکر می‌کند من خطایی کردم در حالی که با هزاران سختی درس خواندم و تلاش کردم اما فقط یک لج‌بازی ما را بدبخت کرد.

نعیمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با ریواس جنوب از تلاش‌هایش برای رفع این مشکل و کمک به این افراد که از خانواده‌های شهید و روستائیان زحمت‌کش هستند خبر داد و گفت: ملاک برای ما قانون است اما از هیچ ظرفیت قانونی برای حمایت از این ۶ جوان دریغ نخواهم کرد.

او گفت که پایان تحصیل در آموزشگاه بهورزی و جذب آن‌ها در این دانشگاه، فرایند قانونی دارد و تاکنون نتوانستیم راه‌حلی برای این افراد پیدا کنیم.

نعیمی ادامه داد: صدها نفر در این آموزشگاه تحصیل و در آزمون‌های مربوطه پذیرفته شدند و دانشگاه همه اهتمام خود را برای جلوی تضییع حقوق افراد به کار می‌گیرد.

وی با تأکید بر تلاش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی برای رسیدگی به ادعاهای این افراد در تضییع حقوق خود، یادآور شد: بدون شک، مسیرهای قانونی برای پیگیری حق و حقوق این افراد وجود دارد و اگرچه برخی ادعاهای این افراد به راحتی قابل اثبات نیست اما ظرفیت‌های قانونی برای پیگیری وجود دارد و دانشگاه نیز به دنبال حل این موضوع است.

ریواس جنوب که با خانواده‌های روستایی و رنجور این چند جوان دیدار داشته و از نزدیک رنج‌ها و امیدهای آنان را دیده است به استاندار کهگیلویه و بویراحمد و رئیس دانشگاه علوم پزشکی انتظار دارد تا در صورتی که حقی از این افراد ضایع شده به هر شیوه دیگری از جمله آزمون مجدد یا استخدام در بخش‌های دیگر، امید خانواده‌های پیر که عمدتا از قشر ارزشمند ایثارگران و شهدا هستند را ناامید نکنند.

امیدی که مادر سالخورده یکی از این افراد می‌گفت که اگر پسرم را اخراج کنند، می‌میرم؛ من جانم به سرزنده بودن پسرم بسته است؛ او نان‌آور ما است که با خون دل بزرگش کردم و از خدا و مسئولان می‌خواهم که نان ما را قطع نکنند.

ریواس جنوب با حفظ امانت و آبروی افراد، قادر به انتشار اسناد و برخی ادعاهای این افراد نیست.

انتهای پیام/بنام-ک