پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شهردار شیراز عضو هیئت مدیره اتحادیه شهر‌های تاریخی جهان شد شهردار شیراز با کسب آرای  لازم از سوی مجمع عمومی اتحادیه شهر‌های تاریخی به عنوان عضو هیئت مدیره این اتحادیه انتخاب شد.

حیدر اسکندرپور افزود: مهم‌ترین هدف این اتحادیه حفظ میراث فرهنگی شهر‌های تاریخی و تقویت فرهنگ بومی و آیین و رسوم آن‌ها همچنین آگاه‌سازی در زمینه چگونگی حفظ هویت تاریخی شهرهاست.

شهردار شیراز بیان کرد: اتحادیه شهر‌های تاریخی فرصتی را فراہهم می‌کند که شهر‌ها بتوانند مستقل از دولت‌ها و روابط رسمی آنها، با نگاه دیپلماسی شهری روابط خود را در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری ادامه داده و تحکیم بخشند.

اسکندرپور افزود: پیشنهاد شهرداری شیراز مبنی بر مداخله حکومت‌های محلی برای حفظ فرهنگ، آداب و رسوم شهر‌های تاریخی در مقابل سلطه فرهنگ واحد جهانی، مورد استقبال شرکت کنندگان این اجلاس واقع شد که در این راستا با اعلام آمادگی شهردار کیوتو، با توجه به تجربه موفق این شهر در حفظ فرهنگ بومی خود، دو شهر شیراز و کیوتو دانش و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند.

به گزارش ریواس جنوب، ۱۱۶ شهر از کشورهای جهان عضو اتحادیه شهرهای تاریخی جهان هستند.

این اتحادیه از سال ۱۹۸۷ با هدف تحقق صلح پایدار جهانی و حفظ میراث فرهنگی و مشترکات تاریخی اعضا آغاز به کار کرد و اکنون با بیش از یکصد عضو، فعال است.

شانزدهمین اجلاس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی، از ۱۶ شهریور تا امروز در شهر بورسای کشور ترکیه برگزار شد.

شهردار شیراز یکی از کاندیداهای هیأت مدیره اتحادیه شد که توانست با کسب آرای لازم، این کرسی را تصاحب کند.

توضیحات بیشتر در خصوص این اتحادیه شهرهای تاریخی جهان

انتهای پیام/ سجاد بنام