پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس به فرمانداران استان دستور داد که در هر شهرستان حداقل یک معاون فرماندار یا بخشدار را از جامعه‌ی زنان منصوب کنند.

 به گزارش ریواس جنوب، عنایت‌الله رحیمی ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای اسلامی استان فارس با اعلام این خبر گفت: این دستور به فرمانداران تمام شهرستان‌ها ابلاغ شده و بر مبنای آن هر فرماندار مکلف است از میان زنانی که شرایط قانونی دارند حداقل یک معاون فرماندار یا بخشدار زن را معرفی کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با این دستور افزایش مشارکت بانوان در حوزه‌های مدیریتی استان را شاهد باشیم.

بنا بر توصیه‌ی استاندار فارس، دستگاه‌های دیگر نیز می‌بایست از ظرفیت نیمی از جمعیت فعال استان استفاده‌ی مطلوب کنند و مکلف خواهند شد که در این زمینه به جامعه‌ی بانوان گزارش دهند.

رحیمی تصریح کرد: اعتقاد من بر این است که بانوان از دقت، عطوفت در رفتار و قانون‌مداری بیشتری برخوردار هستند و از همین رو باید بسترهای لازم برای آنان فراهم شود.

** ملاک انتخاب مدیران باید فارغ از جنسیت آن‌ها باشد

 بر پایه این گزارش، الهه پاینده تنها بانوی عضو شورای اسلامی فارس در ابتدای این دیدار از استاندار درخواست کرده بود که مدیران رده‌های مختلف استان را بر مبنای شایستگی و فارغ از جنسیت آن‌ها برگزینند.

نماینده شهرستان داراب در شورای اسلامی استان فارس با بر شمردن مشکلات مختلف زنان استان، اضافه کرد: جامعه‌ی بانوان استان با وجود مشکلات و محدودیت‌های فراوانی که دارند اما ظرفیت و توانمندی‌های زیادی نیز دارند که از جمله در حوزه‌ی مهارت‌های مدیریتی متأسفانه به خوبی مورد بهره‌وری قرار نمی‌گیرد.

پاینده از استاندار جدید فارس خواست که برای تغییر رویکرد انتخاب مدیران تلاش کند تا بلکه مدیران توانمند و شایسته فارغ از جنسیت بتوانند مسؤولیت‌ها را بر عهده بگیرند.

مشروح دیدار استاندار فارس و اعضای شورای اسلامی استان در گزارش بعدی منتشر می‌شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام