پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس معتقد است نهاد شورای اسلامی در ادامه‌ی حیات خود به عنوان نماینده‌ی مردم باید از اختیارات بیشتری برخوردار شود.

 عنایت الله رحیمی، ظهر امروز دوشنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی استان فارس، با تاکید بر لزوم تقویت شوراها به عنوان نهادی که می تواند تضمین کننده رای و نظر مردم در امور اجرایی باشد، گفت: اعضای شوراهای اسلامی به عنوان نهادی برآمده از جامعه، ایجاد و تقویت اطمینان و اعتماد بین مردم – دولت، مردم – حاکمیت و مردم با یکدیگر را دنبال کنند.

وی افزود: شوراها باید با شناسایی راهکارهای هم افزایی هر چه بیشتر بین مردم با دولت و حاکمیت، به افزایش همگرایی، انسجام و اتحاد برای عبور کشور از مشکلات موجود کمک کنند.

رحیمی ادامه داد: بی شک این نهاد می تواند در آینده و در ادامه حیات خود از اختیارات بیشتری برخوردار شود چرا که دنیای امروز به سمت واگذاری اختیار به مردم در حرکت است و ما نیز جز این راهی نداریم و باید آن دسته از وظایفی را که قابل واگذاری به شوراهاست به آنها واگذار کنیم.

او اظهار داشت: در این میان اعضای شوراها می توانند با عملکرد مثبت خود نشان دهند که این نهاد در عمل به وظایف خود موفق بوده و این امر خود زمینه ساز آینده ای بهتر برای شوراها خواهد بود.

استاندار فارس از اعضای شوراهای اسلامی این استان خواست که زمینه مشورت و هم افزایی سازنده با افراد صاحب اندیشه و تفکر را برای خودشان فراهم کنند.

رحیمی گفت: رویکرد ما نیز در استان به سمت استفاده مطلوب از نظرات و مشورت اعضای شوراها با هدف حل مشکلات و پیشبرد امور استان است و بی شک این تعامل و همفکری هم به نفع مردم و هم به نفع دولت برآمده از مردم خواهد بود.

وی افزود: دولت تدبیر و امید نیز اهتمام ویژه ای به زمینه سازی مشارکت هرچه بیشتر مردم در تصمیم گیری ها دارد.

** تحقق اشتغال در استان در گرو جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است

استاندار فارس، یکی از اولویت های اصلی این استان را ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان دانش آموخته دانست و ادامه داد: بدون تردید تحقق این مهم در گرو جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

رحیمی اضافه کرد: البته سرمایه های کوچک هم می توانند در قالب ایجاد تشکل ها و تعاونی ها به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منجر شود.

** برنامه‌ای برای اشتغال‌زایی ۷ هزار و ۲۰۰ نفری در فارس

وی با اشاره به فعالیت افزون بر ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی در فارس بیان داشت: اگر ۱۰درصد از این بنگاه ها بتوانند در یک دوره زمانی مشخص مثلا تا پایان سال جاری، یک نفر را به ظرفیت اشتغال دائم خود اضافه کنند منجر به ایجاد هفت هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی جدید می شود که رقم قابل توجهی خواهد بود.

استاندار فارس ادامه داد: برای بنگاه هایی که در این مسیر گام بردارند، تسهیلات و تشویق های لازم نیز در نظر گرفته خواهد شد تا از این طریق بتوانیم در یک مدت کوتاه، جهش خوبی در زمینه اشتغال داشته باشیم.

** خدمات نظام در فارس ارزنده بوده است

استاندار فارس همچنین با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نظام جمهوری اسلامی در این مدت خدمات ارزنده ای به مردم ارایه کرده و همه ما وظیفه داریم با بیان واقعی این خدمات و اقدامات، ضمن ایجاد امید و انگیزه در مردم، دشمنان انقلاب را نیز مایوس و ناامید کنیم.

رحیمی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب در استان فارس تنها یک کیلومتر راه آهن وجود داشت در حالی که امروز در این استان حداقل ۶۰۰ کیلومتر راه آهن قابل بهره برداری و بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در دست اجرا داریم.

وی ادامه داد: همچنین تا قبل از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، در فارس تنها یک روستا دارای گاز طبیعی بود اما امروز عمده روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان از مزایای گاز بهره مند هستند و تا پایان سال ۹۷ به تمام این روستاها به روش های مختلف گاز رسانی خواهد شد.

او اضافه کرد: در زمینه توسعه امکانات ورزشی، تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی، افزایش ضریب نفوذ تلفن ثابت و دیگر اقدامات نیز ظرف ۴۰ سال گذشته، خدمات ارزشمندی از سوی نظام به مردم ارایه شده است.

رحیمی افزود: البته این به معنای مطلوبیت کامل خدمات رسانی ها و پاسخ تمام مطالبات نیست بلکه هنوز تا نقطه مد نظر مردم و آنچه که در شان آنهاست فاصله داریم که امیدواریم بتوانیم با شتاب بخشیدن به روند خدمات رسانی، در مسیر افزایش رفاه شهروندان گام برداریم.

گفتنی است در این دیدار اعضای شورای اسلامی فارس نیز با تأکید بر لزوم تغییر رویکردهای مدیریتی در این استان، به بیان مشکلات اصلی مردم استان پرداختند (مشروح اظهارات اعضای شورای اسلامی استان فارس).

استاندار فارس همچنین از صدور دستور ویژه به فرمانداران استان خبر داد که بر مبنای آن در هر شهرستان حداقل یک معاون فرماندار یا بخشدار باید از جامعه‌ی زنان انتخاب شود. (جزئیات بیشتر خبر صدور دستور ویژه برای انتخاب «زنان» در سمت‌های مدیریتی فارس)

گزارش تصویری دیدار استاندار فارس و اعضای شورای اسلامی استان

انتهای پیام/ سجاد بنام