پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سرانجام و پس از کش و قوس‌های فراوان یکی از مهمترین شعارهای شورای پنجم شیراز، محقق شد و سامانه شفافيت شهرداري شيراز در دسترس عموم قرار گرفت.

 به گزارش ریواس جنوب، از ظهر امروز پنجشنبه ۹ اسفندماه سامانه شفافيت شهرداري شيراز به آدرس ‏https://shaffaf.shiraz.ir رسماً راه‌اندازی شد.

بر پایه این گزارش، طرح راه‌اندازی سامانه شفافیت شهرداری شیراز پنجم آذرماه بعد از هفت ماه کش و قوس، البته با حذف سه بند مهم به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر شیراز شیراز رسید. (مشروح گزارش)

سه بند حذف شده طرح شامل نوع استخدام پرسنل شهرداری، ماموریت‌های خارجی مدیران شهرداری و واحدهای تابعه و علت و ضرورت سفر و همچنین حقوق و مزایای مدیران شهرداری بود.

اما در حالیکه روند اجرای این مصوبه‌ی نیم‌بند به مرحله نهایی نزدیک شده بود، زمزمه‌های بازگشت سه بند حذف شده نیز به گوش می‌رسید و سرانجام در جلسه ششم اسفندماه شورای شهر پس از بررسی چند باره، یک فوریت طرح بازگشت این سه بند تصویب شد.

همزمان با راه‌اندازی سامانه شفافیت شهرداری شیراز، عبدالرزاق موسوی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی و املاک شورای شهر شیراز در میانه‌ی هفته جاری در تذکری به شهردار شیراز، با انتقاد از خودداری برخی زیرمجموعه‌های شهرداری برای بارگذاری اطلاعات در سامانه تأکید کرد: امروز می‌خواستم اسامی مدیرانی که اطلاعات را بارگذاری نکردند، اعلام کنم اما صرف‌نظر می‌کنم و از شهردار می‌خواهم که مطابق وعده‌ای که به مردم داده شد از اوایل هفته آینده این سامانه در دسترس عموم قرار گیرد.

حالا شهرداری شیراز قبل از پایان همین هفته، در اقدامی قابل تحسین به یکی از مهمترین وعده‌های شورای پنجم رنگ واقعیت بخشید و رسماً از سامانه شفافیت شهرداری شیراز رونمایی کرد.

با این احتساب، آنچه که در این زمینه باقی می‌ماند بازگشت سه بند حذف شده به سامانه شفافیت است که با رویکردی که شورای پنجم شیراز دارد تصویب و اجرای آن در آینده‌ای نزدیک قابل انتظار است.

انتهای پیام/ سجاد بنام